Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Letní fotografická soutěž 2013 „Bezpečně po cyklistické Ostravě“


Letní prázdniny jsou ideální dobou pro vyjížďky na jízdním kole. Radost z ukončené školy či dovolené by však neměla zastínit stále platící potřebu věnovat plnou pozornost silničnímu provozu a bezpečnosti jízdy jak na silnici, tak na stezce nebo ve volném terénu. Pro cyklisty ale i ostatní účastníky silničního provozu, kteří se s cyklisty na svých cestách potkávají, Aktiv BESIP, pracovní skupina při odboru dopravy MMO, kterou vede společnost Ostravské komunikace, a.s., vyhlásila fotografickou soutěž o sportovní videokameru a další věcné odměny. Soutěž probíhá od 15. června do 15. září 2013 a jedinou soutěžní kategorií 2. ročníku soutěže je „Zážitek z projížďky na kole po Ostravě a okolí“.

Cílem soutěže je ukázat krásu a zajímavosti nejen Ostravy ale i okolních správně přičleněných obcí, tedy obcí, pro které je Ostrava obcí s rozšířenou působností. Soutěžící mohou fotit, jak přírodní a lidské počiny, tak pozitivní či negativní situace a absurdity, s kterými se účastníci silničního provozu ve vztahu k cyklistické dopravě mohou setkat. Fantazii se meze nekladou a tak fotografovanou scénu lze při dodržení pravidel bezpečnosti v silničním provozu i uměle vytvořit. Úplné znění pravidel soutěže včetně technických požadavků najdou zájemci na stránkách odboru dopravy na www.ostrava.cz a na facebookovém profilu Aktiv BESIP Ostrava.

Pět nejlepších fotografií vybere tříčlenná porota, která bude hodnotit nejen technický a umělecký dojem fotografie ale i obsah a nápaditost zobrazené situace. Vybraní soutěžící obdrží např. sportovní kameru nebo tablet.  Soutěžící na prvních třech místech také obdrží roční elektronické předplatné časopisu FotoVideo, který je mediálním partnerem soutěže. Cenu v podobě MP3 přehrávače a ročního elektronického předplatného časopisu FotoVideo si také odnese autor fotografie, která bude vybrána veřejností na facebookových stránkách Aktivu BESIP, kde fotografie budou postupně uveřejňovány. Ceny soutěžícím budou předány v září v rámci Týdne mobility 2013.

Vítězné fotogragie

Gabriela Strauchová
Kostel sv. Kateřiny v Ostravě – Hrabové
Eva Marvanová 
Komentského sady - Moravská Ostrava

 

 

Zpět na seznam článků

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

tel. dispečink: 596 622 922

IČ: 253 96 544
DIČ: CZ25396544

Dopravní zpravodajství
Novinky

15.05.2017

Instalace retardéru na ulici Poděbradova se blíží k cíli

/ 15.05.2017 /

Bezpečnost chodců, to je hlavní důvod, proč Ostravské komunikace budují zpomalovací retardér na ulici Poděbradova. Mírnit agresivní řidiče automobilů i motocyklů by měl začít od konce května.

Autor: Jiří Maléř

19.04.2017

Sypače jsou v terénu nepřetržitě od noci

/ 19.04.2017 /

Předpovědi meteorologů se naplnily a krátce před druhou hodinou ranní ve středu 19. dubna tak musely kvůli hustému sněžení vyrazit do terénu sypače Ostravských komunikací. Silnice jsou aktuálně sjízdné, leží na nich vrstva rozsoleného, rozbředlého sněhu.

Autor: Jiří Maléř

» více novinek

 

mapa webu