Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

  • Jste zde:
  • Úvod  »  
  • O společnosti  »  
  • Archiv novinek  »  
  • Část ulice Průběžná v Ostravě – Porubě musí projít rekonstrukcí, až do druhé půlky listopadu omezí motoristy i MHD

Část ulice Průběžná v Ostravě – Porubě musí projít rekonstrukcí, až do druhé půlky listopadu omezí motoristy i MHD

08.09.2023

OSTRAVA, 8. 9. 2023 – Ostravské komunikace budou od příštího týdne opravovat ulici Průběžná v Ostravě – Porubě. Uzavřou ji proto v úseku od ulice Oty Synka po ulici Ludvíka Podéště. Zahájení úplné uzavírky daného úseku plánuje firma od pondělí 11. 9. od 5:00 hodin. Ukončení mají silničáři naplánováno na 24. 11. v 19:00 hodin.

„V rámci stavby bude odstraněna tzv. obrusná vrstva komunikace. Budou vyměněny a opraveny poničené obruby. Obruba v místě styku se zelení bude zvednuta a dodána přídlažba z žulových kostek. Lokálně budou opraveny a sanovány poškozené konstrukční vrstvy vozovky a následně proběhne pokládka živic,“ uvedl vedoucí údržby silnic ze společnosti Ostravské komunikace Tomáš Svoboda.

Individuální automobilová doprava bude vedena po silnicích a místních komunikacích od ulic Jedlová, Ludvíka Podéště přes ulici Průběžná, Opavská, Bedřicha Nikodéma a dále. Od křížení ulic Oty Synka a Průběžná směrem na ulici 17. listopadu. Analogicky se bude jezdit také v opačném směru.

V průběhu uzavření Průběžné nebude možné, aby MHD používala autobusové zastávky Ludvíka Podéště, Oty Synka a Karola Šmidkeho. Objízdná trasa pro městskou a příměstskou hromadnou dopravu bude vedena po silnicích a místních komunikacích v Porubě a v Plesné.

MHD pojede od zastávky Poruba - Opavská přes ulice Průběžná, Opavská, Bedřicha Nikodéma a dále po svých trasách. Analogicky bude řešen pohyb městské hromadné dopravy také v opačném směru.


U příměstské dopravy se změny dotknou linky z Havířova do Ostravy – Poruby. V Porubě bude zastávka Duha obsluhována na stanovištích na ul. Bedřicha Nikodéma. Zastávka Ludvíka Podéště nebude dočasně zařazena, linka bude zajíždět na zastávku Otakara Jeremiáše. Spoje jedoucí přes zastávku Duha budou vedeny z ulice 17. listopadu okružní křižovatkou třetím výjezdem po ulici Bedřicha Nikodéma a dále vpravo po ulicích Opavská a Průběžná do výstupní zastávky Poruba - Opavská. Stejně tak pojede spoj i v opačném směru.

« zpět

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook

www

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

20.12.2023

Město dokončilo rekonstrukci veřejného osvětlení oblasti Michálkovická

/ 20.12.2023 /

Výměna zařízení veřejného osvětlení v oblasti Michálkovická je dokončena. Celkem 41 světelných míst bylo zbudováno na ulicích Michálkovická, Dědičná, Vilová a Sazečská. Účelem stavby bylo vybudování nového zařízení veřejného osvětlení, které již bylo za hranicí životnosti a zajištění požadovaných parametrů pro osvětlení k lepší bezpečnosti dané oblasti. Stavbou bylo zrušeno 34 stávajících světelných míst a vybudováno bylo 34 nových světelných míst, na sedmi světelných místech byla provedena modernizace. Součástí stavby bylo provedení nových podzemních rozvodů k daným světelným místům.

07.12.2023

Za kalamitní víkend spotřebovaly Ostravské komunikace 840 tun soli a více než 180 tisíc litrů solanky

/ 07.12.2023 /

OSTRAVA, 4. 12. 2023 – Od pátečního odpoledne do pondělního rána mají Ostravské komunikace a. s., které se starají o zimní údržbu silnic II. a III. tříd a předem určených místních komunikací s provozem MHD na území města Ostravy, na svém kontě zatím rekordní spotřebu posypové soli a solanky. Na cesty silničáři rozvezli 840 tun soli a 180 tisíc litrů solanky. To je více než polovina zaznamenané spotřeby z celého loňského prosince, kdy bylo použito 1 603 tun soli a bezmála 353 tisíce litrů solanky.

» více novinek

 

mapa webu