12.02.2014
Všechny sypače Ostravských komunikací vyrazily po delší době do terénu. Teprve po třetí pak letos bylo potřeba silnice nejen solit ale také pluhovat. V průběhu dopoledne totiž na území města padal mokrý sníh. Všechny silnice zůstaly sjízdné a žádné závažné komplikace v dopravě nenastaly.
Předpověď počasí předpokládala, že již v noci z úterý 11. na středu 12. února klesnou teploty pod bod mrazu a následně přijde i sněžení. Technika Ostravských komunikací proto vyrazila poprvé do terénu již ve tři hodiny ráno k preventivnímu chemickému ošetření silnic, tak, aby se netvořilo náledí.
V ranních hodinách, když cestovali ostravané do práce tak byly silnice převážně mokré. Po osmé hodině ranní začalo chumelit a sníh se již začal na cestách držet, do terénu tak znovu vyrazilo všech 16 sypačů, tentokrát nejen k chemickému ošetření, ale také k odpluhování sněhu.
V průběhu dopoledne bylo všech bezmála 390 Km silnic na území města, které společnost udržuje, ošetřeno, za použití bezmála osmdesáti tun soli.
Sněžení postupně ustává, podle předpovědi však v noci znovu klesnou teploty pod bod mrazu a hrozí tvorba náledí. Sypače proto vyjedou v odpoledních hodinách k dalšímu preventivnímu posypu silnic a znovu v průběhu noci, aby se nebezpečí ledovky minimalizovalo. Přesto upozorňujeme řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti a upravili především rychlost jízdy a vzdálenost mezi vozidly.
02.06.2022
/ 02.06.2022 /
OSTRAVA, 2. 6. 2022 – Od soboty začínají Ostravské komunikace opravovat Cingrovu ulici nedaleko centra Ostravy. Úplně ji uzavřou ve směru do Frýdku – Místku. V opačném směru, tedy na centrum Ostravy, zůstává́ komunikace průjezdná. Jezdit se ale bude jen po její jedné polovině.
26.05.2022
/ 26.05.2022 /
Od pondělí 30. 5. se uzavře sjezd z kruhového objezdu v Přívoze na Porubu OSTRAVA, 26. 5. 2022 – Od pondělního rána (30. 5.) nebudou mít řidiči možnost sjíždět z kruhového objezdu v Ostravě – Přívoze nedaleko nákladového nádraží na směr Poruba, Příbor. Ostravské komunikace zhruba v šest hodin ráno uzavřou sjezdovou jihozápadní rampu a začnou s opravou jejího povrchu. Z mimoúrovňového okružního křížení ulic Místecká a Mariánskohorská se bude tedy dát sjet pouze do tří směrů.