Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Od soboty se na pár dní uzavře část Cingrovy ulice ve směru na Frýdek-Místek

28.02.2023

OSTRAVA, 13. 10. 2022 – Od sobotního rána (15. 10.) uzavřou Ostravské komunikace část Cingrovy ulice, po které vyjíždí vozidla z centra Ostravy na Frýdeckomístecko. Opravovat se budou místa, která loni neprošla rekonstrukcí a jsou na nich laicky řečeno vyjeté koleje.  Na rekonstrukci a objížďku s ní spojenou budou řidiči upozorněni už od křižovatky Cingrovy ulice s ulicí Českobratrská. Omezení se potáhne až po Senovážnou ulici. Vše ve směru na Frýdek-Místek. V opačném směru, tedy od Frýdku–Místku, zůstává komunikace průjezdná.

Ve směru od centra Ostravy budou vozidla odkláněna z Českobratrské vpravo na ulici Beno Blachuta, Žerotínovu, Porážkovou, Švabinského, Poděbradovu, ulici 28. října a poté „rampou Senovážná“ zpět na směr Frýdek-Místek. Pokud auta minou tuto objízdnou trasu, budou mít šanci projet také po Varenské, Novinářské, Výstavní a Železárenské dále na Místeckou ulici.
Poslední možností objetí staveniště je trasa z Hornopolní ulice podél Městské nemocnice na Fifejdách přes napojení na Senovážnou ulici. Toto propojení je ale primárně určeno pro složky IZS a autobusy hromadné a příměstské dopravy. Objížďka bude vyznačena také pro vozidla, která by se chtěla na Cingrovu dostat z Hornopolní ulice a od Domu vodohospodářů.

Pro odlehčení území v okolí stavby bude uzavřen i výjezd z mimoúrovňové okružní křižovatky s ulicí Mariánskohorskou ve směru k Frýdku-Místku (vjezd bude umožněn jen zásobování hotelu a střelnice Corrado). Současně bude koordinována a upravena objízdná trasa pro vozidla nad 3,5 tuny. „Je tedy nutné, aby řidiči sledovali dočasné dopravní značení. Oprava a tedy ani uzavírky nám ale nepotrvají dlouho. Hotovo chceme mít ve sředu 19. října večer,“ upozornil výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.

Autobusy městské a příměstské hromadné dopravy využijí pro objezd uzavřeného úseku Cingrovy ulice už zmíněnou trasu podél Městské nemocnice Ostrava na Fifejdách a výjezdem pro Integrovaný záchranný systém na Senovážnou směr Frýdek–Místek. Autobusové zastávky se přemisťovat nebudou.

« zpět

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook

www

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

10.07.2024

V Bělském lese byla dokončena obnova lesních cest

/ 10.07.2024 /

V oblíbeném a hojně sportovci i rodinami navštěvovaném Bělském lese byla dokončena obnova lesních cest, jejichž stav byl před rekonstrukcí neutěšený. Opravený úsek tak zlepší dopravní obslužnost při hospodaření v lese a skýtá i komfortnější prostor pro chodce a cyklisty. Stavební práce provedla společnost Ostravské komunikace, náklady na stavbu činily 8,3 milionu bez DPH. Zpracovatelem projektové dokumentace byla společnost Geoengineering, práce byly realizovány za šest týdnů. Obnovená klíčová lesní dopravní síť v celkové délce 1,71 km propojila obvody Ostrava-Jih a Stará Bělá.

01.07.2024

Nabídka práce - obsluha parkovacího domu

/ 01.07.2024 /

pracovní příležitosti

» více novinek

 

mapa webu