Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Od soboty se na pár dní uzavře část Cingrovy ulice ve směru na Frýdek-Místek

28.02.2023

OSTRAVA, 13. 10. 2022 – Od sobotního rána (15. 10.) uzavřou Ostravské komunikace část Cingrovy ulice, po které vyjíždí vozidla z centra Ostravy na Frýdeckomístecko. Opravovat se budou místa, která loni neprošla rekonstrukcí a jsou na nich laicky řečeno vyjeté koleje.  Na rekonstrukci a objížďku s ní spojenou budou řidiči upozorněni už od křižovatky Cingrovy ulice s ulicí Českobratrská. Omezení se potáhne až po Senovážnou ulici. Vše ve směru na Frýdek-Místek. V opačném směru, tedy od Frýdku–Místku, zůstává komunikace průjezdná.

Ve směru od centra Ostravy budou vozidla odkláněna z Českobratrské vpravo na ulici Beno Blachuta, Žerotínovu, Porážkovou, Švabinského, Poděbradovu, ulici 28. října a poté „rampou Senovážná“ zpět na směr Frýdek-Místek. Pokud auta minou tuto objízdnou trasu, budou mít šanci projet také po Varenské, Novinářské, Výstavní a Železárenské dále na Místeckou ulici.
Poslední možností objetí staveniště je trasa z Hornopolní ulice podél Městské nemocnice na Fifejdách přes napojení na Senovážnou ulici. Toto propojení je ale primárně určeno pro složky IZS a autobusy hromadné a příměstské dopravy. Objížďka bude vyznačena také pro vozidla, která by se chtěla na Cingrovu dostat z Hornopolní ulice a od Domu vodohospodářů.

Pro odlehčení území v okolí stavby bude uzavřen i výjezd z mimoúrovňové okružní křižovatky s ulicí Mariánskohorskou ve směru k Frýdku-Místku (vjezd bude umožněn jen zásobování hotelu a střelnice Corrado). Současně bude koordinována a upravena objízdná trasa pro vozidla nad 3,5 tuny. „Je tedy nutné, aby řidiči sledovali dočasné dopravní značení. Oprava a tedy ani uzavírky nám ale nepotrvají dlouho. Hotovo chceme mít ve sředu 19. října večer,“ upozornil výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.

Autobusy městské a příměstské hromadné dopravy využijí pro objezd uzavřeného úseku Cingrovy ulice už zmíněnou trasu podél Městské nemocnice Ostrava na Fifejdách a výjezdem pro Integrovaný záchranný systém na Senovážnou směr Frýdek–Místek. Autobusové zastávky se přemisťovat nebudou.

« zpět

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook

www

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

20.12.2023

Město dokončilo rekonstrukci veřejného osvětlení oblasti Michálkovická

/ 20.12.2023 /

Výměna zařízení veřejného osvětlení v oblasti Michálkovická je dokončena. Celkem 41 světelných míst bylo zbudováno na ulicích Michálkovická, Dědičná, Vilová a Sazečská. Účelem stavby bylo vybudování nového zařízení veřejného osvětlení, které již bylo za hranicí životnosti a zajištění požadovaných parametrů pro osvětlení k lepší bezpečnosti dané oblasti. Stavbou bylo zrušeno 34 stávajících světelných míst a vybudováno bylo 34 nových světelných míst, na sedmi světelných místech byla provedena modernizace. Součástí stavby bylo provedení nových podzemních rozvodů k daným světelným místům.

07.12.2023

Za kalamitní víkend spotřebovaly Ostravské komunikace 840 tun soli a více než 180 tisíc litrů solanky

/ 07.12.2023 /

OSTRAVA, 4. 12. 2023 – Od pátečního odpoledne do pondělního rána mají Ostravské komunikace a. s., které se starají o zimní údržbu silnic II. a III. tříd a předem určených místních komunikací s provozem MHD na území města Ostravy, na svém kontě zatím rekordní spotřebu posypové soli a solanky. Na cesty silničáři rozvezli 840 tun soli a 180 tisíc litrů solanky. To je více než polovina zaznamenané spotřeby z celého loňského prosince, kdy bylo použito 1 603 tun soli a bezmála 353 tisíce litrů solanky.

» více novinek

 

mapa webu