Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

  • Jste zde:
  • Úvod  »  
  • O společnosti  »  
  • Archiv novinek  »  
  • Od začátku května startuje oprava ostravské Montánní ulice, dotkne se i kruhového objezdu u Nové Karoliny

Od začátku května startuje oprava ostravské Montánní ulice, dotkne se i kruhového objezdu u Nové Karoliny

28.04.2023

Od začátku května startuje oprava ostravské Montánní ulice, dotkne se i kruhového objezdu u Nové Karoliny

OSTRAVA, 28. 4. 2023 – Od úterý 2. května začnou Ostravské komunikace opravovat místní komunikaci na ulici Montánní, a to včetně kruhového objezdu nedaleko centra Ostravy. Práce budou rozděleny do tří etap a už od prvopočátku ovlivní dopravní pohyb v okolí OC Nová Karolina. „Frézování povrchu, sanace podkladních vrstev konstrukce vozovky, oprava a kladení obrub, výstavba středového ostrova okružní křižovatky, kladení podkladních asfaltových vrstev a navazující činnosti se dotknou okružní křižovatky na Montánní ulici a vjezdu do ulice Na Karolině, který dočasně uzavřeme,“ upřesnil výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.

Dopravní omezení úplně znemožní vjezd na kruhový objezd a výjezd z něj do ulice Na Karolině. Pohyb  vozidel z Montánní ve směru na Havlíčkovo nábřeží a zpět, zůstane zachován. Na Havlíčkovo nábřeží se bude jezdit po Frýdecké, přes most Miloše Sýkory a po Kostelní ulci.

Objízdné trasy za zcela uzavřenou Montánní ulici povedou k OC Nová Karolina po ulici 28. října. Také směr Slezská Ostrava a Český Těšín svede dopravní značení na 28. října. Informativní dopravní značení řidiči potkají už na ulici Porážková před křižovatkou s Těžařskou a dále na kruhovém objezdu na ulici K Trojhalí se sjezdem do garáží pod OC Nová Karolina.

Druhá prací etapa bude znamenat další omezení na výjezdu na Havlíčkovo nábřeží. Přibydou přenosné semafory. Ve třetí etapě, kdy budou Ostravské komunikace v popsaných úsecích pokládat asfaltové vrstvy, nebude možné na Havlíčkovo nábřeží z Montánní ulice vjíždět vůbec. Objízdné trasy silničáři vždy vyznačí, stejně jako několik výjimek, se kterými se počítá pro stavební práce v těsném sousedství OC Nová Karolina.

Všechny popsané etapy a práce by měly na Montánní a navazujících úsecích skončit 30. června.

« zpět

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook

www

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

23.05.2023

Ostravské komunikace dovedou mnohem víc, než by se mohlo zdát

/ 23.05.2023 /

Staví, řídí a projektují stavby, jsou spojencem pro radnice i občany. O společnosti Ostravské komunikace se občas velmi zjednodušeně mluví jako o „ostravských silničářích“. Tato laická představa je ale na hony vzdálená od skutečnosti. Firma, která vznikla v roce 1964 a má za sebou statutární město Ostrava jako spolehlivého akcionáře, se zabývá pestrou škálou činností.

12.05.2023

Od pondělí bude neprůjezdný kruhový objezd na ulici 17. listopadu a Bedřicha Nikodéma

/ 12.05.2023 /

Od pondělí bude neprůjezdný kruhový objezd na ulici 17. listopadu a Bedřicha Nikodéma   OSTRAVA, 11. 5. 2023 – Od pondělí 15. května až do 29. května by se měli řidiči připravit na omezení provozu v okolí ulic 17. listopadu a Bedřicha Nikodéma v Ostravě – Porubě. V místech, kde se nachází kruhový objezd propojující obě ulice u prodejny Albert, bude společnost Ostravské komunikace opravovat povrch vozovky. „Okružní křižovatka bude zcela uzavřena pro individuální dopravu,“ upozornil výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.

» více novinek

 

mapa webu