Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Ostrava jako první v ČR otevírá motoplochu pro zkoušení motorkářů

28.02.2023

OSTRAVA, 13. 7. 2022 – Ostrava se jako první město v ČR může chlubit motoplochou, tedy prostorem, který je speciálně připravený a vybavený pro řidičský výcvik a závěrečné zkoušky motocyklistů. Plochu, do které Ostrava investovala zhruba 35 milionů korun ze svého rozpočtu, v těchto dnech dobudovaly Ostravské komunikace, které přitom spolupracovaly se Sdružením OSTRAVA BEZPEČNÁ DOPRAVA!!! a Centrem bezpečné jízdy LIBROS. To také pěti miliony korun dofinancovalo rekonstrukci přilehlé budovy pro zázemí zkušebních komisařů, majitelů autoškol a jejich klientů.

Oficiální akreditovaná zkušební zpevněná asfaltová plocha s autorizovaným vjezdem a výjezdem, včetně infrastruktury pro závěrečné zkoušky uchazečů o řidičské oprávnění, je k dispozici i pro závěrečné i cvičné jízdy. „Především jsme chtěli udělat účinný krok ke snížení počtu dopravních nehod a smrtelných zranění motocyklistů nejen na území našeho města. Současně je nutné myslet na efektivní přípravu uživatelů elektrických mopedů, skútrů, elektrokol a dalších moderních dopravních prostředků individuální přepravy,“ uvedla náměstkyně primátory Ostravy zodpovědná za investice Zuzana Bajgarová.

Podle zástupce Sdružení OSTRAVA BEZPEČNÁ DOPRAVA!!! Dalimila Friče bude plocha v provozu celoročně a poslouží také všem motorkářům, kteří už sice řidičský průkaz mají, ale chtějí se zdokonalit v bezpečném ovládání svého jednostopého stroje. Instruktoři chtějí do výcviku zařadit také smykovou desku a terénní jízdy na stávajícím polygonu Librosu. Nabídka pamatuje také na programy celoživotního vzdělávání řidičů, na kurzy prevence dopravních nehod. Plocha bude sloužit i pro závěrečné zkoušky řidičů vozidel do 3,5 tuny - skupiny B a pro volnočasové aktivity.

„Výcvik a příprava nových řidičů motorek se v tuzemsku bere jaksi okrajově, snad proto jsou pak jízdní dovednosti nováčků v silničním provozu tak nízké. Sofistikovaná forma organizace cvičných jízd a následných závěrečných zkoušek zcela jistě přispěje k lepší kondici nových řidičů,“ uvedl náměstek primátora Ostravy pro dopravu Miroslav Svozil. 

Podle odborníků je skvělé, že Ostrava jde směrem ke zlepšení. „Realizace tohoto projektu zcela jistě prospěje bezpečnosti dopravy,“ uzavřel Frič.

Autor: Ivan Pekař

« zpět

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook

www

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

22.03.2023

Ostravské komunikace hledají dvě desítky nových zaměstnanců

/ 22.03.2023 /

Ostravské komunikace hledají dvě desítky nových zaměstnanců, náborová odměna čeká na nováčky i jejich „objevitele“   OSTRAVA 21. 3. 2023 – Městská akciová společnost Ostravské komunikace, která se v Ostravě stará o podstatnou část ulic a silnic, o veřejné osvětlení i řadu parkovišť, je připravena prakticky ihned přijmou téměř dvě desítky zaměstnanců. Kromě 18 dělnických profesí, včetně řidičů či elektromontérů, hledá i projektového manažera. „Nejvíce nám chybí řidiči a stavební dělníci, což sice pravidelně inzerujeme, ale stále máme lidí nedostatek,“ uvedl ředitel společnosti Daniel Lyčka.

28.02.2023

Mrazivý únor „šlape na paty“ rekordnímu prosinci, říkají o údržbě silnic Ostravské komunikace

/ 28.02.2023 /

OSTRAVA, 10. 2. 2023 – Ostravské komunikace a. s., které se starají o zimní údržbu bezmála 324 kilometrů silnic II. a III. třídy a místních komunikací na území Ostravy a  v nejbližším okolí, zatím spotřebovaly více než 2,4 tisíce tun soli a přes 616 tisíc litrů solanky. „Rekord ve spotřebě zatím připadá na silně zasněžený prosinec,“ říká výrobní náměstek společnosti Petr Uhlíř.

Autor: Ivan Pekař

» více novinek

 

mapa webu