Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Ostravské komunikace dokončily obnovu atraktivní lávky nad Bazaly

16.10.2023

OSTRAVA, 13. 10. 2023 – Společnost Ostravské komunikace dokončila práce na opravě  lávky ve Slezské Ostravě, která vede z ulice Nejedlého přes Českobratrskou u stadionu Bazaly. Šlo o rozsáhlou rekonstrukci a humanizaci v celkové hodnotě s DPH přes 37 milionů korun. Akci financovalo za svého rozpočtu statutární město Ostrava. (Přilehlé prostranství a zastávky MHD rekonstruuje městský obvod Slezská Ostrava a jím vybraný dodavatel.)

Na lávce nad Bazaly začala firma pracovat loni na podzim. Zásahy stavebníků byly rozsáhlé. Zatékáním do mostní konstrukce vzniklo značné poškození lávky. Musela se opravit i poškozená přístupová schodiště a rampy. Nové jsou izolace, povrchy i zábradlí. Lávka navíc dostala lavičky, truhlíky na zeleň a atraktivní výhledové okno ve směru na stadion Bazaly a ostravské panorama pod ním.

Loni pracovaly Ostravské komunikace na lávce do poloviny prosince, po zimní technologické přestávce pak rekonstrukce atraktivní vyhlídky ve Slezské Ostravě pokračovaly od letošního jara.

V tuto chvíli už je lávka průchozí, dolaďují se jen detaily kolem výhledového okna, což ale nebrání užívání samotného přemostění pro pěší.

Doplňující informace:

Původní podoba lávky byla dokončena v roce 1986.

 

Nové architektonické řešení lávky připravilo studio Master-Design, na stavebních prvcích rekonstrukce a na statice spolupracoval (loni zesnulý) Pavel Kurečka. Projekty koordinovaly Ostravské komunikace a. s.

 

Lávka je nyní oproti podobě z roku 1986 o 70 cm kratší, a to z důvodu bezpečného umístění pohledového okna. To je zhotoveno z materiálu Corten, což je speciální, povětrnostním vlivům odolná a esteticky zajímavá (do odstínu koroze samovolně patinující) ocel. Její odstín se bude ještě řádově měsíce postupně měnit přirozenými vlivy.

« zpět

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook

www

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

23.11.2023

Ostravským silničářům začala zima. Sypače vyjely před třetí ráno

/ 23.11.2023 /

OSTRAVA, 22. 11. 2023 – Před třetí hodinou ranní dnes vyjely všechny sypače Ostravských komunikací a. s., které se starají o zimní údržbu silnic II. a III. tříd a místních komunikací na území města Ostravy. Se solí a solankou se silničáři vydali preventivně na všechny vozovky, kde kvůli předchozím srážkám a poklesu teploty pod 0 stupňů Celsia hrozilo namrzání. „Teplota se dnes v noci pohybovala od čtyř a půl stupňů nad nulou až mírně pod bod mrazu. Od dvou hodin v noci padal déšť se sněhem, proto byl nutný preventivní zásah,“ zhodnotil výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.

24.10.2023

Ostravské komunikace zprovozní ostravskou Průběžnou ulici o měsíc dříve, první řidiči projedou už v úterý

/ 24.10.2023 /

OSTRAVA, 23. 10. 2023 – Ostravské komunikace urychlily práce na opravě ulice Průběžná v Ostravě – Porubě. Silnici, která byla v úseku od ulice Oty Synka po ulici Ludvíka Podéště uzavřená od 11. září, zprovozní už v úterý 24. října od 21:00 hodin. To je o celý měsíc dříve, než bylo původně naplánováno. „Víme, že doprava na Průběžné je frekventovaná a uzavírka dělala problémy, proto jsme maximálně urychlili všechny práce a na naší straně stálo naštěstí i počasí,“ uvedl ředitel Ostravských komunikací Daniel Lyčka.

» více novinek

 

mapa webu