Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Ostravské komunikace hledají dvě desítky nových zaměstnanců

22.03.2023

Ostravské komunikace hledají dvě desítky nových zaměstnanců, náborová odměna čeká na nováčky i jejich „objevitele“

 

OSTRAVA 21. 3. 2023 – Městská akciová společnost Ostravské komunikace, která se v Ostravě stará o podstatnou část ulic a silnic, o veřejné osvětlení i řadu parkovišť, je připravena prakticky ihned přijmou téměř dvě desítky zaměstnanců. Kromě 18 dělnických profesí, včetně řidičů či elektromontérů, hledá i projektového manažera. „Nejvíce nám chybí řidiči a stavební dělníci, což sice pravidelně inzerujeme, ale stále máme lidí nedostatek,“ uvedl ředitel společnosti Daniel Lyčka.

 

Firma, která je ze 100 procent vlastněna statutárním městem Ostrava už oslovila i technické střední školy a odborná učiliště v Ostravě, v Opavě i Havířově. „Nastupujícím zaměstnancům, a to včetně absolventů, nabízíme náborový příspěvek až do výše 45 tisíc korun. První třetinu této motivace nastupující člověk dostane už po uplynutí tříměsíční zkušební doby,“ vysvětlil výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř. Další část peněz pak lidé dostávají, pokud ve firmě zůstanou jako stabilní kmenoví zaměstnanci. 

 

Nárok na odměnu mají i zaměstnanci, kteří už nějakou dobu ve firmě pracují a najdou a přivedou nového kolegu. Ten, kdo doporučí nového zaměstnance pro poptávané pozice, má nárok na  příspěvek ve výši 20 tisíc korun. „I tady je ale samozřejmě podmínkou, že nováček u nás zůstane,“ upozornil Uhlíř.

 

Lidé zaměstnaní v Ostravských komunikacích mají řadu výhod. Od dovolené navíc přes až dvacetitisícové příspěvky na dovolenou a 13. platy až po pružnou pracovní dobu u vybraných profesí. 

 

Aktuálně firma hledá asfaltéry, obsluhu speciálního vozu pro čištění dešťové kanalizace, stavební dělníky, řidiče, obsluhu mechanizace, elektromontéry a stavební dělníky. Kromě toho se v nabídce objevují i THP pozice, jako je například už zmíněný projektový manažer pro správu objektů. U řady profesí firma počítá s tím, že si nového zaměstnance doškolí a dovzdělá. Nejčastěji požadované vzdělání je vyučení v oboru nebo absolvování střední odborné školy, pro nižší pozice ale stačí i základní vzdělání a ochota doplnit si schopnosti a vědomosti.  

 

Ostravské komunikace zaměstnávají zhruba 220 lidí, z toho většinu v dělnických profesích. Průměrný výdělek loni po započtení všech odměn přesáhl 37 tisíc korun.

« zpět

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook

www

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

23.11.2023

Ostravským silničářům začala zima. Sypače vyjely před třetí ráno

/ 23.11.2023 /

OSTRAVA, 22. 11. 2023 – Před třetí hodinou ranní dnes vyjely všechny sypače Ostravských komunikací a. s., které se starají o zimní údržbu silnic II. a III. tříd a místních komunikací na území města Ostravy. Se solí a solankou se silničáři vydali preventivně na všechny vozovky, kde kvůli předchozím srážkám a poklesu teploty pod 0 stupňů Celsia hrozilo namrzání. „Teplota se dnes v noci pohybovala od čtyř a půl stupňů nad nulou až mírně pod bod mrazu. Od dvou hodin v noci padal déšť se sněhem, proto byl nutný preventivní zásah,“ zhodnotil výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.

24.10.2023

Ostravské komunikace zprovozní ostravskou Průběžnou ulici o měsíc dříve, první řidiči projedou už v úterý

/ 24.10.2023 /

OSTRAVA, 23. 10. 2023 – Ostravské komunikace urychlily práce na opravě ulice Průběžná v Ostravě – Porubě. Silnici, která byla v úseku od ulice Oty Synka po ulici Ludvíka Podéště uzavřená od 11. září, zprovozní už v úterý 24. října od 21:00 hodin. To je o celý měsíc dříve, než bylo původně naplánováno. „Víme, že doprava na Průběžné je frekventovaná a uzavírka dělala problémy, proto jsme maximálně urychlili všechny práce a na naší straně stálo naštěstí i počasí,“ uvedl ředitel Ostravských komunikací Daniel Lyčka.

» více novinek

 

mapa webu