Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

  • Jste zde:
  • Úvod  »  
  • O společnosti  »  
  • Archiv novinek  »  
  • Ostravské komunikace opraví dlážděné přechody pro chodce, motoristé neprojedou Jeremenkovou a Halasovou ulicí v Ostravě

Ostravské komunikace opraví dlážděné přechody pro chodce, motoristé neprojedou Jeremenkovou a Halasovou ulicí v Ostravě

20.07.2023

OSTRAVA, 14. 7. 2023 – Ostravské komunikace zahájí od pondělí 17. července opravy na přechodech pro chodce přes Jeremenkovu a Halasovu ulici v Ostravě – Vítkovicích. Protože jde o specifické dlážděné přechody ve vzájemné křižovatce obou zmíněných ulic, budou muset silničáři v daných místech úplně vyloučit provoz.

„V praxi to bude znamenat, že vyznačíme zákazy vjezdu do křižovatky s opravovanými přechody. Pro uzavřený úsek jsou určené objízdné trasy, které zajistí, aby se řidiči oblasti bezpečně vyhnuli a neohrozili naše kolegy,“ vysvětlil Tomáš Svoboda, vedoucí údržby silnic Ostravských komunikací.

Objížďky povedou okolními ulicemi v Ostravě – Vítkovicích. Upozornění na neprůjezdnou křižovatku Jeremenkovy a Halasovy ulice motoristé potkají už na frekventovaných ulicích Ruská, Rudná a Místecká.

Práce na přechodech pro chodce budou zahrnovat bourání žulové dlažby a dlažebních kostek, frézování, úpravu podloží a následné pokládky žulové dlažby a dlažebních kostek a finální úpravy. Trvat by měly do 11. srpna.

„Jakmile budeme hotovi, přesuneme se na přechod pro chodce u školy v ulici Erbenova, opět tedy v rámci městské části Ostrava – Vítkovice. Půjde v podstatě o stejné rekonstrukční zásahy jako na Jeremenkově ulici. I na Erbenově tedy budeme muset dočasně zabránit vjezdu vozidel,“ avizoval výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř. Na Erbenově ulici se bude pracovat od 14. srpna do 1. září.

« zpět

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook

www

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

10.07.2024

V Bělském lese byla dokončena obnova lesních cest

/ 10.07.2024 /

V oblíbeném a hojně sportovci i rodinami navštěvovaném Bělském lese byla dokončena obnova lesních cest, jejichž stav byl před rekonstrukcí neutěšený. Opravený úsek tak zlepší dopravní obslužnost při hospodaření v lese a skýtá i komfortnější prostor pro chodce a cyklisty. Stavební práce provedla společnost Ostravské komunikace, náklady na stavbu činily 8,3 milionu bez DPH. Zpracovatelem projektové dokumentace byla společnost Geoengineering, práce byly realizovány za šest týdnů. Obnovená klíčová lesní dopravní síť v celkové délce 1,71 km propojila obvody Ostrava-Jih a Stará Bělá.

01.07.2024

Nabídka práce - obsluha parkovacího domu

/ 01.07.2024 /

pracovní příležitosti

» více novinek

 

mapa webu