Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

  • Jste zde:
  • Úvod  »  
  • O společnosti  »  
  • Archiv novinek  »  
  • Ostravské komunikace ročně zneškodní 4 000 tun pouliční špíny, do Velikonoc to bude skoro 400 tun

Ostravské komunikace ročně zneškodní 4 000 tun pouliční špíny, do Velikonoc to bude skoro 400 tun

26.03.2021

Ostravské komunikace ročně zneškodní 4 000 tun pouliční špíny, do Velikonoc to bude skoro 400 tun

 

OSTRAVA, 25. 3. 2021 – Čtyři tisíce tun prachu, kamínků a další špíny odstraní ročně z cest v Ostravě společnost Ostravské komunikace, a. s. Do Velikonoc stihne firma odstranit zhruba desetinu z ročního průměru, tedy okolo 400 tun takzvaných smetků z ulic. „Letos jsme začali dříve. Podle vyhlášky bychom s čištěním komunikací a čištěním mostů měli čekat až na konec března. To je vzhledem ke stávajícímu teplému počasí neúměrně dlouho, proto v Ostravě čistíme hned, když to klimatické podmínky dovolí. Letos to bylo na konci února. Během tří týdnů března jsme odstranili zhruba 320 tun nečistot, do Velikonoc bude Ostrava zase o něco čistší,“ uvedl předseda představenstva společnosti Ostravské komunikace Daniel Lyčka.      

 

Prach, špína odpadající z aut a drobný odpad se z ulic nesmývá do kanalizace, ale sbírají ho zametacími vozy. Jejich velké zásobníky špínu přepravují k pozdější likvidaci. Samosběrné a kropicí vozy vyjíždějí denně ve třísměnném provozu „Auta zametají zkrápěné smetky, které se později v uložišti smetků v areálu naší společnosti vysuší. Nakonec je odveze a zlikviduje autorizovaná firma pro nakládání s odpady,“ vysvětlil Pavel Król, vedoucí dopravy a mechanizace Ostravských komunikací.

V současné době vlastní Ostravské komunikace osm samosběrů a čtyři kropící vozidla. Do konce roku by měl přibýt ještě jeden samosběrný zametací vůz. Čištění místních komunikací probíhá podle zadání a předem daného harmonogramu města. Společnost má zakázky i mimo Ostravu, především jde o čištění pro stavební firmy. Očistu si objednávají také některé obce a soukromé společnosti.

 

V jarních měsících se na vybraných místních komunikacích (např. jde o ulice Volgogradská nebo Horní), které jsou ve správě statutárního města Ostrava a trvale na nich parkují vozidla, provádí tzv. rajónové - zónové čištění v koordinaci s čištěním dešťové kanalizace a uličních vpustí.

Samosběrné vozy lze vidět na ulicích také po haváriích a poruchách vozidel, kdy hrozí, že by došlo ke snížení protismykových vlastností vozovky (rozlitý olej a pohonné hmoty), nebo při vzniku nebezpečí ekologických škod. Během letních veder Ostravské komunikace také zvlhčují vzduch kropícími vozidly. Další spousta práce čeká na čistící čety vždy před a po opravách vozovek nebo v podzimním období, kdy odstraňují spadané a mnohdy nebezpečně kluzké listí.    

 

« zpět

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

 

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

18.06.2021

V pátek v poledne skončí oprava důležité ostravské spojnice Průběžná

/ 18.06.2021 /

OSTRAVA, 17. 6. 2021 – Rekonstrukce části Průběžné ulice v Ostravě – Porubě, která komplikovala dopravu mezi Martinovem a obchodním centrem Globus, končí. Ostravské komunikace, které vyměnily nejen povrch, ale i konstrukční vrstvy vozovky, obruby, uliční vpusti a svody dešťové vody, ukončí všechny práce už tento pátek ve 12:00 hod.

01.06.2021

Veřejné osvětlení v Ostravě se mění na chytré a úsporné

/ 01.06.2021 /

Veřejné osvětlení v Ostravě se mění na chytré a úsporné OSTRAVA, 31. 5. 2021 – Veřejné osvětlení v celé Ostravě se bude rozsvěcet a zhasínat podle reálných světelných podmínek, tedy nejen podle ročního období, ale i aktuálního počasí. Společnost Ostravské komunikace, která veřejné osvětlení v krajském městě spravuje, postupně vybaví všechny rozvaděče světel chytrým (smart) systémem Ridevo. Ten zajistí, že se veřejné „lampy“ rozzáří jen tehdy, pokud je to skutečně potřeba. „Na druhou stranu systém garantuje, že osvětlení chodníků a cest zůstane v provozu tak dlouho, dokud není venku opravdu světlo a dobrá viditelnost,“ vysvětlil ředitel Ostravských komunikací Daniel Lyčka.           

» více novinek

 

mapa webu