Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

  • Jste zde:
  • Úvod  »  
  • O společnosti  »  
  • Archiv novinek  »  
  • Ostravské komunikace ročně zneškodní 4 000 tun pouliční špíny, do Velikonoc to bude skoro 400 tun

Ostravské komunikace ročně zneškodní 4 000 tun pouliční špíny, do Velikonoc to bude skoro 400 tun

26.03.2021

Ostravské komunikace ročně zneškodní 4 000 tun pouliční špíny, do Velikonoc to bude skoro 400 tun

 

OSTRAVA, 25. 3. 2021 – Čtyři tisíce tun prachu, kamínků a další špíny odstraní ročně z cest v Ostravě společnost Ostravské komunikace, a. s. Do Velikonoc stihne firma odstranit zhruba desetinu z ročního průměru, tedy okolo 400 tun takzvaných smetků z ulic. „Letos jsme začali dříve. Podle vyhlášky bychom s čištěním komunikací a čištěním mostů měli čekat až na konec března. To je vzhledem ke stávajícímu teplému počasí neúměrně dlouho, proto v Ostravě čistíme hned, když to klimatické podmínky dovolí. Letos to bylo na konci února. Během tří týdnů března jsme odstranili zhruba 320 tun nečistot, do Velikonoc bude Ostrava zase o něco čistší,“ uvedl předseda představenstva společnosti Ostravské komunikace Daniel Lyčka.      

 

Prach, špína odpadající z aut a drobný odpad se z ulic nesmývá do kanalizace, ale sbírají ho zametacími vozy. Jejich velké zásobníky špínu přepravují k pozdější likvidaci. Samosběrné a kropicí vozy vyjíždějí denně ve třísměnném provozu „Auta zametají zkrápěné smetky, které se později v uložišti smetků v areálu naší společnosti vysuší. Nakonec je odveze a zlikviduje autorizovaná firma pro nakládání s odpady,“ vysvětlil Pavel Król, vedoucí dopravy a mechanizace Ostravských komunikací.

V současné době vlastní Ostravské komunikace osm samosběrů a čtyři kropící vozidla. Do konce roku by měl přibýt ještě jeden samosběrný zametací vůz. Čištění místních komunikací probíhá podle zadání a předem daného harmonogramu města. Společnost má zakázky i mimo Ostravu, především jde o čištění pro stavební firmy. Očistu si objednávají také některé obce a soukromé společnosti.

 

V jarních měsících se na vybraných místních komunikacích (např. jde o ulice Volgogradská nebo Horní), které jsou ve správě statutárního města Ostrava a trvale na nich parkují vozidla, provádí tzv. rajónové - zónové čištění v koordinaci s čištěním dešťové kanalizace a uličních vpustí.

Samosběrné vozy lze vidět na ulicích také po haváriích a poruchách vozidel, kdy hrozí, že by došlo ke snížení protismykových vlastností vozovky (rozlitý olej a pohonné hmoty), nebo při vzniku nebezpečí ekologických škod. Během letních veder Ostravské komunikace také zvlhčují vzduch kropícími vozidly. Další spousta práce čeká na čistící čety vždy před a po opravách vozovek nebo v podzimním období, kdy odstraňují spadané a mnohdy nebezpečně kluzké listí.    

 

« zpět

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook

www

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

21.04.2022

V pátek a sobotu neprojedou řidiči ulicí Nad Porubkou v Ostravě

/ 21.04.2022 /

OSTRAVA, 20. 4. 2022 – Od páteční (22. 4.*) 17. hodiny odpolední až do soboty (23. 4.*) do 20. hodiny bude uzavřena část ulice Nad Porubkou x ul. Francouzská v Ostravě – Porubě. Pracovníci Ostravských komunikací tam budou opravovat povrch vozovky.

11.04.2022

Ostrava se zbavuje sodíkových svítidel, aby ušetřila za elektřinu

/ 11.04.2022 /

OSTRAVA, 11. 4. 2022 – Čtvrtina všech míst veřejného osvětlení v Ostravě už je vybavena LED svítidly. Další budou následovat. Ostravské komunikace, které mají na starosti provoz veřejného osvětlení v krajském městě, plánují postupně vyměnit zhruba šest tisíc sodíkových svítidel. S náhradou starého osvětlení novým se navíc počítá všude tam, kde jsou plánovány investiční akce města nebo městských obvodů. Důvodem je fakt, že LED svítidla jsou úspornější a mají vesměs vestavěné autonomní utlumení světelného toku v noční době, a to až na 50 procent. „Díky tomu můžeme mít ve městě osvětlení s menší spotřebou energie, což je zejména v této chvíli velmi důležité,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Miroslav Svozil, pod kterého spadají Ostravské komunikace a tedy i veřejné osvětlení.

» více novinek

 

mapa webu