Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Ostravské komunikace se pustily do očekávané obnovy lávky na Bazaly

28.02.2023

OSTRAVA, 11. 10. 2022 – Společnost Ostravské komunikace rozběhla  práce na opravě  lávky ve Slezské Ostravě, která vede z ulice Nejedlého přes Českobratrskou u stadionu Bazaly. „Jde o rozsáhlou rekonstrukci a humanizaci v celkové hodnotě s DPH 39 milionů korun,“ upřesnil místopředseda představenstva Ostravských komunikací Miloš Novák.

Na lávce nad Bazaly chtěla firma začít pracovat už dříve, z důvodů prudkých výkyvů cen na trhu ale musela zopakovat výběrové řízení na nezbytné subdodávky.  Zásahy stavebníků budou rozsáhlé. Už dnes je jasné, že zatékáním do mostní konstrukce vzniklo značné poškození lávky. Musí se opravit i poškozená přístupová schodiště a rampy. Nové budou muset být izolace, povrchy i zábradlí. Lávka navíc dostane lavičky, truhlíky na zeleň a výhledové okno ve směru na stadion Bazaly.

„Letos budeme pracovat do konce listopadu a stihneme práce za 22 milionů korun. Po zimní technologické přestávce bychom chtěli pokračovat od dubna. Vše by mělo být hotovo v září 2023,“ doplnil Novák.

Akci financuje za svého rozpočtu statutární město Ostrava. Kromě lávky na Bazaly se příští rok změní i přilehlé zastávky MHD, které však bude samostatně realizovat městský obvod Slezská Ostrava a jím vybraný dodavatel.

Autor: Ivan Pekař

« zpět

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook 

Silniční dispečink       
a poruchy VO:             596 622 922

Dispečink parkování:  595 621 700

Recepce:                     595 621 444

Dopravní zpravodajství
Novinky

25.04.2025

Ostravské komunikace gruntují i po Velikonocích, zatím odvezly přes 700 tun smetené špíny

/ 25.04.2025 /

OSTRAVA, 25. 4. 2025  - V plném proudu je čistění ulic a silnic v Ostravě. Všude tam, kde se o čištění starají Ostravské komunikace, probíhá nejen úklid po zimě, ale i další očista. „Do této chvíle jsme posbírali přes 700 tun takzvaných smetků, tedy všeho, co po zimním posypu a dopravě zůstává na cestách,“ uvedl ředitel Ostravských komunikací Michal Hrubý s tím, že úklid zdaleka nekončí a zahrnuje i tzv. nadlimitní čištění směřující proti prašnosti v krajském městě.

03.02.2025

U Domu kultury Poklad vznikl nový parkovací dům

/ 03.02.2025 /

Výstavba obou parkovacích domů probíhala s citlivou návazností na předcházející rekonstrukci Domu kultury Poklad. Ten je totiž nemovitou kulturní památkou a zároveň jedinečnou ukázkou architektury 50. let 20. století, včetně dochovaných původních prvků. Od počátku tak bylo zřejmé, že parkovací objekty musí tuto skutečnost odrážet a jejich vzhled nesmí působit rušivým dojmem.

» více novinek

 

mapa webu