Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Ostravské komunikace stihnou do zimy ještě nejméně 15 oprav a rekonstrukcí

28.02.2023

Zmíněná parkoviště jsou na ulicích 30. dubna a Horova v centru Ostravy. V případě Horovy ulice (jedná se o parkoviště za Magistrátem města Ostravy) jde o celkovou rekonstrukci včetně parkovacího systému a vše má být hotovo během listopadu. Na 30. dubna práce běží a mají skončit v říjnu. „Cyklistické trasy budeme napojovat na stávající cyklostezky a na chodník ve dvou krocích, z nichž ten druhý, závěrečný chceme stihnout do poloviny listopadu,“ upřesnil výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.

Firma podle něj do zimy také dobuduje chodníky na Dobroslavické ulici v městském obvodu Plesná a dokončí úpravu přechodů pro chodce v nejlidnatějším obvodu Ostrava – Jih.

Ostravské komunikace letos už mimo jiné opravily komunikaci Na Baranovci, kde byl zásahem za přibližně 14 milionů korun odstraněn havarijní stav přístupové trasy k četné zástavbě ve Slezské Ostravě. Stavba byla navíc koordinována s opravou plynového potrubí, veřejného osvětlení a výstavbou chodníku. Momentálně probíhá rekonstrukce ulice Na Rovince v průmyslové zóně Hrabová, což je stavba v hodnotě zhruba 20 milionů korun. Dělají se tam sanační práce na podkladních vrstvách, opravy autobusových zálivů a oprava živičných povrchů. Kromě toho Ostravské komunikace pracovaly na nejrůznějších sanacích povrchů pro ŘSD a na zakázkách pro Ostravu a její jednotlivé městské obvody (včetně instalací nového veřejného osvětlení i úprav hřbitova).   

V těchto dnech už Ostravské komunikace začínají také s přípravou na zimní údržbu, což obnáší zejména naskladnění posypových materiálů a přípravu techniky.

« zpět

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook

www

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

10.07.2024

V Bělském lese byla dokončena obnova lesních cest

/ 10.07.2024 /

V oblíbeném a hojně sportovci i rodinami navštěvovaném Bělském lese byla dokončena obnova lesních cest, jejichž stav byl před rekonstrukcí neutěšený. Opravený úsek tak zlepší dopravní obslužnost při hospodaření v lese a skýtá i komfortnější prostor pro chodce a cyklisty. Stavební práce provedla společnost Ostravské komunikace, náklady na stavbu činily 8,3 milionu bez DPH. Zpracovatelem projektové dokumentace byla společnost Geoengineering, práce byly realizovány za šest týdnů. Obnovená klíčová lesní dopravní síť v celkové délce 1,71 km propojila obvody Ostrava-Jih a Stará Bělá.

01.07.2024

Nabídka práce - obsluha parkovacího domu

/ 01.07.2024 /

pracovní příležitosti

» více novinek

 

mapa webu