Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Ostravské komunikace stihnou do zimy ještě nejméně 15 oprav a rekonstrukcí

28.02.2023

Zmíněná parkoviště jsou na ulicích 30. dubna a Horova v centru Ostravy. V případě Horovy ulice (jedná se o parkoviště za Magistrátem města Ostravy) jde o celkovou rekonstrukci včetně parkovacího systému a vše má být hotovo během listopadu. Na 30. dubna práce běží a mají skončit v říjnu. „Cyklistické trasy budeme napojovat na stávající cyklostezky a na chodník ve dvou krocích, z nichž ten druhý, závěrečný chceme stihnout do poloviny listopadu,“ upřesnil výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.

Firma podle něj do zimy také dobuduje chodníky na Dobroslavické ulici v městském obvodu Plesná a dokončí úpravu přechodů pro chodce v nejlidnatějším obvodu Ostrava – Jih.

Ostravské komunikace letos už mimo jiné opravily komunikaci Na Baranovci, kde byl zásahem za přibližně 14 milionů korun odstraněn havarijní stav přístupové trasy k četné zástavbě ve Slezské Ostravě. Stavba byla navíc koordinována s opravou plynového potrubí, veřejného osvětlení a výstavbou chodníku. Momentálně probíhá rekonstrukce ulice Na Rovince v průmyslové zóně Hrabová, což je stavba v hodnotě zhruba 20 milionů korun. Dělají se tam sanační práce na podkladních vrstvách, opravy autobusových zálivů a oprava živičných povrchů. Kromě toho Ostravské komunikace pracovaly na nejrůznějších sanacích povrchů pro ŘSD a na zakázkách pro Ostravu a její jednotlivé městské obvody (včetně instalací nového veřejného osvětlení i úprav hřbitova).   

V těchto dnech už Ostravské komunikace začínají také s přípravou na zimní údržbu, což obnáší zejména naskladnění posypových materiálů a přípravu techniky.

« zpět

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook

www

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

22.03.2023

Ostravské komunikace hledají dvě desítky nových zaměstnanců

/ 22.03.2023 /

Ostravské komunikace hledají dvě desítky nových zaměstnanců, náborová odměna čeká na nováčky i jejich „objevitele“   OSTRAVA 21. 3. 2023 – Městská akciová společnost Ostravské komunikace, která se v Ostravě stará o podstatnou část ulic a silnic, o veřejné osvětlení i řadu parkovišť, je připravena prakticky ihned přijmou téměř dvě desítky zaměstnanců. Kromě 18 dělnických profesí, včetně řidičů či elektromontérů, hledá i projektového manažera. „Nejvíce nám chybí řidiči a stavební dělníci, což sice pravidelně inzerujeme, ale stále máme lidí nedostatek,“ uvedl ředitel společnosti Daniel Lyčka.

28.02.2023

Mrazivý únor „šlape na paty“ rekordnímu prosinci, říkají o údržbě silnic Ostravské komunikace

/ 28.02.2023 /

OSTRAVA, 10. 2. 2023 – Ostravské komunikace a. s., které se starají o zimní údržbu bezmála 324 kilometrů silnic II. a III. třídy a místních komunikací na území Ostravy a  v nejbližším okolí, zatím spotřebovaly více než 2,4 tisíce tun soli a přes 616 tisíc litrů solanky. „Rekord ve spotřebě zatím připadá na silně zasněžený prosinec,“ říká výrobní náměstek společnosti Petr Uhlíř.

Autor: Ivan Pekař

» více novinek

 

mapa webu