Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Ostravští silničáři jsou na zimu připraveni

16.11.2011

Plán zimní údržby počítá s tím, že odklízení sněhu a udržování sjízdnosti silnic bude, stejně jako v loňském roce probíhat rajónovým způsobem. V praxi to znamená, že konkrétní technika je určena pouze pro údržbu konkrétních úseků silnic. „Průběh uplynulé zimy, byl hodnocen velmi dobře. Nikdo nemohl říci, že by silničáři zaspali nebo nestíhali. 
Rajónová údržba se osvědčila a je tedy jediným hlavním cílem, aby se podařilo nastavenou úroveň udržet i v letošním roce,“ řekl náměstek primátora pro dopravu Aleš Boháč.
Pracovníci Ostravských komunikací se i v letošním roce budou starat o bezmála čtyři sta kilometrů silnic všech tříd na území města Ostravy. Podle slov ředitele společnosti Daniela Lyčky je již personál, technika i materiál připraven na první sníh.
„K dispozici máme celkem 20 sypačů. Na silnice I. třídy budou nasazeny čtyři vozy, na silnice II. a II. třídy šest vozidel a pět sypačů bude v zimě udržovat místní komunikace. Pro období velkého spadu sněhu jsou již nasmlouvaní soukromí přepravci s traktory a nákladními vozy, které se do odklízení sněhu rovněž zapojí. Připraveno je rovněž 6000 tun soli, která by při standardním průběhu měla vydržet celou zimu,“ upřesnil ředitel OK, a.s. s tím, že v průběhu léta byla navýšena kapacita skladu soli i výdejních míst solanky. „Sklady soli jsme rozšířili tak, že se nám do nich vejde o 1300 tun více.
Proběhla také rekonstrukce míchacího zařízení na solanku, místo jednoho máme dvě výdejní místa, mělo by se tedy urychlit plnění sypačů, zvedli jsme kapacitu zásobníků solanky o 20 m³ na celkových 80 m³. Toto nové zařízení umožňuje míchat i chlorid vápenatý, který je možno použít za extrémních podmínek,“ doplnil Lyčka. Také v průběhu letošní zimy mohou všichni řidiči a zájemci získat informace o sněhovém zpravodajství a sjízdnosti silnic na webových stránkách společnosti www.okas.cz., nebo na stránkách www.dopravniinfo.cz.

Pro doplnění připojujeme podrobnosti z vyhlášky, která stanovuje v jakých časových intervalech, musí být jednotlivé silnice upravené a sjízdné. Jedná se samozřejmě o nejzazší termíny, cílem pracovníků Ok, a.s. je jednoznačně všechny komunikace, které máme ve správě, ošetřit v co možná nejkratší době. Věříme, že také letos, stejně jako v předešlých letech, řidiči pochopí, že nemůžeme být ve stejnou chvíli na všech místech.

Vyhláška MDaS z 23. dubna 1997, § 45 Lhůty pro zmírňování závad ve sjízdnosti dálnic a silnic:

 • Pokyn k zahájení zásahu musí správce komunikace vydat neprodleně po zjištění jeho potřeby
 • Pluhování provádět již v průběhu spadu sněhu a podle potřeby i po jeho skončení
 • Doba od zjištění závady do výjezdu prvních mechanizmů nesmí být delší než 30 minut
 • Vlastní lhůty do kdy musí být zajištěna sjízdnost od výjezdu posypových vozů


 • Dálnice a rychlostní silnice do 2 hodin
  Silnice I. pořadí    do 3 hodin
  Silnice II. pořadí  do 6 hodin
  Silnice III. pořadí   do 12 hodin
  §46 místní komunikace
  MK I. pořadí   do 4 hodin
  MK II. pořadí do 12 hodin
  MK III. pořadí  do 48 hodin

« zpět

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook

www

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

10.07.2024

V Bělském lese byla dokončena obnova lesních cest

/ 10.07.2024 /

V oblíbeném a hojně sportovci i rodinami navštěvovaném Bělském lese byla dokončena obnova lesních cest, jejichž stav byl před rekonstrukcí neutěšený. Opravený úsek tak zlepší dopravní obslužnost při hospodaření v lese a skýtá i komfortnější prostor pro chodce a cyklisty. Stavební práce provedla společnost Ostravské komunikace, náklady na stavbu činily 8,3 milionu bez DPH. Zpracovatelem projektové dokumentace byla společnost Geoengineering, práce byly realizovány za šest týdnů. Obnovená klíčová lesní dopravní síť v celkové délce 1,71 km propojila obvody Ostrava-Jih a Stará Bělá.

01.07.2024

Nabídka práce - obsluha parkovacího domu

/ 01.07.2024 /

pracovní příležitosti

» více novinek

 

mapa webu