Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Rekonstrukce ulic Mongolská, Sjízdná v Porubě

08.03.2021

TISKOVÁ ZPRÁVA

Za týden začne velká oprava ulic Mongolská a Sjízdná v Porubě, omezí provoz

OSTRAVA, 8. 3. 2021 – Přesně za týden začne rozsáhlá oprava povrchu vozovek na ulici Mongolská a v navazující části ulice Sjízdná v ostravské městské části Poruba, nedaleko nákupních center Tesco a Lidl. Ostravské komunikace a. s., které se starají o silnice na území Ostravy, budou frézovat vozovku a sanovat její podklad. Opravy si vyžádají okolo 13 milionů korun z rozpočtu statutárního města a potrvají zhruba dva měsíce.

„Práce jsou rozděleny do čtyř etap, které postupně omezí průjezd automobilů, pozmění trasy autobusů MHD a dočasně přesunou zastávku Řecká ve směru k Opavské ulici.  Samotné Opavské, tedy hlavní porubské dopravní tepny, se opravy nedotknou,“ uvedl výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.

První etapa nezbytných oprav, které vyplynuly z vyhodnocení stavu vozovky, bude probíhat od 15. března. Zpočátku bude ještě opravovaný úsek místních komunikací průjezdný, řidiči ale musí počítat s frézováním vozovky, omezení rychlosti a svedením dopravy do vyznačeného jízdního pruhu, chodci pak s provizorním chodníkem. Zastávka MHD Řecká bude o 120 metrů dál směrem k Lidlu, než je nyní.

Zásadnější změny a omezení začnou pro individuální motoristy od 12. dubna. Autobusy MHD bude nutné vést po objízdných trasách od 10. května. „Prosíme občany, aby sledovali dopravní zpravodajství na webu města Ostravy, na webových stránkách městských obvodů Svinov a Poruba a také informace Dopravního podniku Ostrava,“ upozornil náměstek Uhlíř.

Ostravské komunikace budou samy informovat správce pozemků, kterých se akce dotkne, a také správy sousedících domů. Příjezd k Lidlu a sousedícímu autosalonu a servisu bude podle Uhlíře po celou dobu nezbytné opravy frekventovaných komunikací v Ostravě - Porubě zajištěn a vyznačen dočasným dopravním značením. 

Všechny práce a tedy i omezení by měly skončit půlnocí 13. června. 

 

Kontakt pro média: Eva Kijonková, mediální zastoupení Ostravských komunikací a.s.,

tel. 721 857 097, e-mail: eva.kijonkova@ek-media.com, eva.kijonkova@seznam.cz

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Jan Himlar

« zpět

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook

www

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

05.10.2021

Opava podemílá cestu v Martinově, Ostravské komunikace proto zpevní břeh i cestu

/ 05.10.2021 /

OSTRAVA, 4. 10. 2021 – Svažitý břeh řeky Opavy v Ostravě – Martinově se pomalu ale jistě sesouvá. Na dvou místech na pravé straně toku je narušen hlubokými trhlinami. V délce zhruba 90 metrů pak ohrožuje přilehlou cestu z Třebovic do Děhylova. Ostravské komunikace proto zahájily opravu havarijního stavu nejen vozovky, ale i samotného kamenného opevnění břehu řeky.

23.09.2021

Od soboty se na týden uzavře část Cingrovy ulice ve směru na Frýdek-Místek

/ 23.09.2021 /

OSTRAVA, 22. 9. 2021 – Od sobotní šesté hodiny ráno uzavřou Ostravské komunikace Cingrovu ulici, která vyvádí dopravu z centra Ostravy od křižovatky s ulicí Českobratrská po ulici Senovážnou směrem na Frýdek-Místek. Neprůjezdný bude jízdní pruh směřující z centra. V opačném směru, tedy na centrum, zůstává komunikace průjezdná.

» více novinek

 

mapa webu