Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Rekonstrukce ulic Mongolská, Sjízdná v Porubě

08.03.2021

TISKOVÁ ZPRÁVA

Za týden začne velká oprava ulic Mongolská a Sjízdná v Porubě, omezí provoz

OSTRAVA, 8. 3. 2021 – Přesně za týden začne rozsáhlá oprava povrchu vozovek na ulici Mongolská a v navazující části ulice Sjízdná v ostravské městské části Poruba, nedaleko nákupních center Tesco a Lidl. Ostravské komunikace a. s., které se starají o silnice na území Ostravy, budou frézovat vozovku a sanovat její podklad. Opravy si vyžádají okolo 13 milionů korun z rozpočtu statutárního města a potrvají zhruba dva měsíce.

„Práce jsou rozděleny do čtyř etap, které postupně omezí průjezd automobilů, pozmění trasy autobusů MHD a dočasně přesunou zastávku Řecká ve směru k Opavské ulici.  Samotné Opavské, tedy hlavní porubské dopravní tepny, se opravy nedotknou,“ uvedl výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.

První etapa nezbytných oprav, které vyplynuly z vyhodnocení stavu vozovky, bude probíhat od 15. března. Zpočátku bude ještě opravovaný úsek místních komunikací průjezdný, řidiči ale musí počítat s frézováním vozovky, omezení rychlosti a svedením dopravy do vyznačeného jízdního pruhu, chodci pak s provizorním chodníkem. Zastávka MHD Řecká bude o 120 metrů dál směrem k Lidlu, než je nyní.

Zásadnější změny a omezení začnou pro individuální motoristy od 12. dubna. Autobusy MHD bude nutné vést po objízdných trasách od 10. května. „Prosíme občany, aby sledovali dopravní zpravodajství na webu města Ostravy, na webových stránkách městských obvodů Svinov a Poruba a také informace Dopravního podniku Ostrava,“ upozornil náměstek Uhlíř.

Ostravské komunikace budou samy informovat správce pozemků, kterých se akce dotkne, a také správy sousedících domů. Příjezd k Lidlu a sousedícímu autosalonu a servisu bude podle Uhlíře po celou dobu nezbytné opravy frekventovaných komunikací v Ostravě - Porubě zajištěn a vyznačen dočasným dopravním značením. 

Všechny práce a tedy i omezení by měly skončit půlnocí 13. června. 

 

Kontakt pro média: Eva Kijonková, mediální zastoupení Ostravských komunikací a.s.,

tel. 721 857 097, e-mail: eva.kijonkova@ek-media.com, eva.kijonkova@seznam.cz

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Jan Himlar

« zpět

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook

www

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

10.07.2024

V Bělském lese byla dokončena obnova lesních cest

/ 10.07.2024 /

V oblíbeném a hojně sportovci i rodinami navštěvovaném Bělském lese byla dokončena obnova lesních cest, jejichž stav byl před rekonstrukcí neutěšený. Opravený úsek tak zlepší dopravní obslužnost při hospodaření v lese a skýtá i komfortnější prostor pro chodce a cyklisty. Stavební práce provedla společnost Ostravské komunikace, náklady na stavbu činily 8,3 milionu bez DPH. Zpracovatelem projektové dokumentace byla společnost Geoengineering, práce byly realizovány za šest týdnů. Obnovená klíčová lesní dopravní síť v celkové délce 1,71 km propojila obvody Ostrava-Jih a Stará Bělá.

01.07.2024

Nabídka práce - obsluha parkovacího domu

/ 01.07.2024 /

pracovní příležitosti

» více novinek

 

mapa webu