Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Silničáři jsou připraveni na zimní pohotovost

28.10.2015

Úsek o délce 385 kilometrů budou i v letošním roce v průběhu zimních měsíců udržovat ve sjízdném a bezpečném stavu zaměstnanci Ostravských komunikací. K dispozici mají 22 vlastních sypačů a nasmlouvány jsou i další posilové stroje. Cílem je, aby stejně jako v předešlých letech, neochromil sníh ani led dopravu na území města. Bez ohledu na časy dané zákonem, kdy má na jednotlivých silnicích docházet ke zmírňování dopadů zimního počasí, budou dispečeři Ostravských komunikací vysílat vozy na silnice všech tříd hned, jakmile počasí začne ovlivňovat sjízdnost silnic.

Stejně jako v předešlých letech bude zimní údržba na území města Ostravy probíhat rajónovým způsobem. Každý sypač bude mít přidělen jeden úsek, o který se bude starat. „Celkem máme 17 rajónů. Sypač dokáže celý svůj úsek projet přibližně za hodinu a půl až dvě hodiny. Vyjíždíme hned, jakmile si to počasí vyžádá, ale řidiči musí pochopit, že v první minutě nemůžeme být hned na všech, bezmála čtyř stech kilometrech, o které se v zimě v Ostravě staráme,“ upřesnil vedoucí zimní údržby Ostravských komunikací Pavel Król s tím, že společnost má k dispozici 22 sypačů, 17 se stará o své rajóny a zbylých pět je v záloze pro případ poruchy nebo většího spadu sněhu. „Dále máme dva nákladní automobily s pluhy a dva traktory. V případě velkých sněhových přídělů se nám osvědčila spolupráce se soukromníky a především hasičským záchranným sborem, proto i letos je nasmlouváno dalších 6 nákladních aut a 12 traktorů s pluhy a šest vozidel hasičů,“ doplnil Król. 
Po loňské zimě zůstalo ve skladech více než dva tisíce tun soli, nyní jsou však již sklady opět plné a na zimu je připraveno 6000 tun soli, která by měla vystačit na celý průběh zimní údržby. I v letošním roce počítáme s využitím vícesložkové solanky, která účinkuje na silnicích i v extrémně mrazivých podmínkách až do -23 stupňů.
Všichni řidiči a zájemci mohou získat informace o sněhovém zpravodajství a sjízdnosti silnic na webových stránkách společnosti www.okas.cz, nebo na stránkách www.dopravniinfo.cz.

Časy výkonů zimní údržby:
I. pořadí důležitosti – nejdéle do 3 hodin, u rychlostní silnice č. I/56 – nejdéle do 2 hodin 
II. pořadí důležitosti – nejdéle do 6 hodin 
III. pořadí důležitosti – nejdéle do 12 hodin po zajištění sjízdnosti na vozovkách zařazených do I. a II. pořadí důležitosti 
místní komunikace 
I. pořadí důležitosti - do 4 hodin 
II. pořadí důležitosti - do 12 hodin 
III. pořadí důležitosti - do 24 hodin 
Doba od zjištění závady do výjezdu mechanismu na její zmírnění nebo odstranění na síti I.pořadí důležitosti nesmí být delší než 30 minut. 
 

« zpět

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook

www

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

21.04.2022

V pátek a sobotu neprojedou řidiči ulicí Nad Porubkou v Ostravě

/ 21.04.2022 /

OSTRAVA, 20. 4. 2022 – Od páteční (22. 4.*) 17. hodiny odpolední až do soboty (23. 4.*) do 20. hodiny bude uzavřena část ulice Nad Porubkou x ul. Francouzská v Ostravě – Porubě. Pracovníci Ostravských komunikací tam budou opravovat povrch vozovky.

11.04.2022

Ostrava se zbavuje sodíkových svítidel, aby ušetřila za elektřinu

/ 11.04.2022 /

OSTRAVA, 11. 4. 2022 – Čtvrtina všech míst veřejného osvětlení v Ostravě už je vybavena LED svítidly. Další budou následovat. Ostravské komunikace, které mají na starosti provoz veřejného osvětlení v krajském městě, plánují postupně vyměnit zhruba šest tisíc sodíkových svítidel. S náhradou starého osvětlení novým se navíc počítá všude tam, kde jsou plánovány investiční akce města nebo městských obvodů. Důvodem je fakt, že LED svítidla jsou úspornější a mají vesměs vestavěné autonomní utlumení světelného toku v noční době, a to až na 50 procent. „Díky tomu můžeme mít ve městě osvětlení s menší spotřebou energie, což je zejména v této chvíli velmi důležité,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Miroslav Svozil, pod kterého spadají Ostravské komunikace a tedy i veřejné osvětlení.

» více novinek

 

mapa webu