Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Spojnice mezi Martinovem a porubským Globusem projde rekonstrukcí, začala o víkendu

18.05.2021

Spojnice mezi Martinovem a porubským Globusem projde rekonstrukcí, začala o víkendu

OSTRAVA, 17. 5. 2021 – Rekonstrukce jedné části Průběžné ulice začala o víkendu v Ostravě - Porubě. Dopravní spojnice mezi Martinovem a obchodním centrem Globus v Porubě postupně získá, a to v 50metrovém úseku, nedaleko točny autobusů, nový povrch. „Současně s živičným povrchem musíme hlavně opravit poddimenzované spodní konstrukční vrstvy vozovky , dále pak i obruby, uliční vpusti a tzv. dvojřádky, což jsou v podstatě dvě žulové kostky vedle sebe , které slouží k odvodu dešťové vody do uličních vpustí,“ vysvětlil výrobní náměstek společnosti Ostravské komunikace Petr Uhlíř. Plánovaná akce je součástí běžné údržby komunikací ve správě města Ostravy.

 

Už během víkendu začala firma z panelů budovat provizorní výjezd a sjezd pro autobusy na Opavskou ulici. Ten bude hotov do začátku června, kdy musí silničáři kvůli opravám uzavřít vjezd na točnu ul. Průběžná a také dočasně zrušit přechod pro chodce, který se dá obejít přes točnu. Pak začnou samotné opravy vozovky, která mimo jiné dostane nové živičné vrstvy. „To bychom měli stihnout do začátku prázdnin. Poté už jen demontujeme provizorní panelové napojení pro autobusy,“ doplnil vedoucí údržby silnic Ostravských komunikací Tomáš Svoboda.

 

Silničáři současně upozorňují cestující MHD a také pasažéry příměstských autobusových linek spojujících Ostravu a Opavsko, že dojde k přemístění zastávek a ke změně v zajíždění některých linek. Zastávka „Opavská“, přes kterou projíždí linka MHD č. 40 od Globusu a linka č. 47 od Plesné, se od 1. června přemisťuje na ulici Průběžnou za křižovatku s ulicí Spojovací. Zastávka „Opavská“ ve směru na Globus a Plesnou se přesouvá na ulici Spojovací na tamní stávající zastávku.

 

Informace pro cestující zajistí Koordinátor ODIS, tedy společnost, která spravuje Integrovaný dopravní systém Moravskoslezského kraje. Cestující by se vše potřebné měli dozvědět i na samotných autobusových zastávkách, kterých se změny dotknou.

« zpět

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook

www

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

23.05.2023

Ostravské komunikace dovedou mnohem víc, než by se mohlo zdát

/ 23.05.2023 /

Staví, řídí a projektují stavby, jsou spojencem pro radnice i občany. O společnosti Ostravské komunikace se občas velmi zjednodušeně mluví jako o „ostravských silničářích“. Tato laická představa je ale na hony vzdálená od skutečnosti. Firma, která vznikla v roce 1964 a má za sebou statutární město Ostrava jako spolehlivého akcionáře, se zabývá pestrou škálou činností.

12.05.2023

Od pondělí bude neprůjezdný kruhový objezd na ulici 17. listopadu a Bedřicha Nikodéma

/ 12.05.2023 /

Od pondělí bude neprůjezdný kruhový objezd na ulici 17. listopadu a Bedřicha Nikodéma   OSTRAVA, 11. 5. 2023 – Od pondělí 15. května až do 29. května by se měli řidiči připravit na omezení provozu v okolí ulic 17. listopadu a Bedřicha Nikodéma v Ostravě – Porubě. V místech, kde se nachází kruhový objezd propojující obě ulice u prodejny Albert, bude společnost Ostravské komunikace opravovat povrch vozovky. „Okružní křižovatka bude zcela uzavřena pro individuální dopravu,“ upozornil výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.

» více novinek

 

mapa webu