Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Startuje zimní údržba, letos se zásadní změnou

30.10.2017

Ostravské komunikace jsou jako každý rok připraveny bojovat na území města Ostravy se sněhem i náledím. Letos však plán zimní údržby představuje jednu zásadní změnu. Silnice první třídy nově nebudou v kompetenci OK, ale zimní údržbu na nich bude provádět sdružení firem v čele se společností Eurovia.

Technika Ostravských komunikací prošla tradiční letní údržbou, pluhy i sypače jsou přichystány a sklady soli, solanky i drti jsou plné. Stejně jako v předešlých letech bude zimní údržba probíhat rajónovým způsobem, to znamená, že každý sypač má svůj přesně stanovený úsek, který udržuje. „Vzhledem k tomu, že nebudeme udržovat silnice prvních tříd, ubyly nám rajóny. Chceme, ale maximálně využít techniku, kterou máme k dispozici, proto jsme přidali jeden nový úsek na městských cestách. Tím jsme zkrátili všechny ostatní úseky a zkrátili také dobu, kterou sypač potřebuje, aby celý svůj rajón ošetřil,“ uvedl předseda představenstva Ostravských komunikací Daniel Lyčka s tím, že celkem se bude udržovat čtrnáct úseků a zdůraznil, že když lidé uvidí sypač s radlicí nahoře nebo, že nesolí cestu, není to tím, že by zimní údržba neprobíhala. „Skutečně se to může stát, ale vychází to právě z rajónového způsobu zimní údržby. Technika, když se přesouvá na svůj úsek tak nepluhuje ani nesype. Jinak máme o činnosti sypačů dokonalý přehled. Ve všech vozidlech je GPS, víme přesně, kde se pohybuje, jakou rychlostí jeden, jestli má radlici dole nebo nahoře, zda solí a také jaké množství soli jde na silnici,“ doplnil Lyčka.

Stejně jako v předešlých letech mají Ostravské komunikace k dispozici dvacet svých sypačů, k tomu jsou nasmlouvány posilové stroje, traktory, nákladní vozidla pro případ většího spadu sněhu a pomoci mohou také hasiči. Pro devět jejich vozidel jsou v areálu společnosti přichystány radlice. Na skladech pak je šest tisíc tun soli a pět set tun posypové drti.

Silnice prvních tříd nově bude v zimním období udržovat sdružení firem v čele se společností Eurovia. Ministerstvo dopravy letos do zaběhnutého a osvědčeného systému zimní údržby zasáhlo. Z plánů jednotlivých měst a obcí vyňalo silnice první třídy a ty vysoutěžilo samostatně pro celé kraje. Od listopadu letošního roku, kdy ze zákona začíná zimní pohotovost, prosíme všechny spoluobčany, aby se v případě potíží na silnicích prvních třid na území města Ostravy obraceli výhradně na dispečink společnosti Eurovia na telefonní číslo: 596 709 115 nebo 730 549 205

Autor: Jiří Maléř

« zpět

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook

www

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

02.06.2022

Začíná oprava Cingrovy v Ostravě, na Frýdek-Místek povedou objížďky

/ 02.06.2022 /

OSTRAVA, 2. 6. 2022 – Od soboty začínají Ostravské komunikace opravovat Cingrovu ulici nedaleko centra Ostravy.  Úplně ji uzavřou ve směru do Frýdku – Místku. V opačném směru, tedy na centrum Ostravy, zůstává́ komunikace průjezdná. Jezdit se ale bude jen po její jedné polovině.

26.05.2022

Od pondělí 30. 5. se uzavře sjezd z kruhového objezdu v Přívoze na Porubu

/ 26.05.2022 /

Od pondělí 30. 5. se uzavře sjezd z kruhového objezdu v Přívoze na Porubu    OSTRAVA, 26. 5. 2022 – Od pondělního rána (30. 5.) nebudou mít řidiči možnost sjíždět z kruhového objezdu v Ostravě – Přívoze nedaleko nákladového nádraží na směr Poruba, Příbor. Ostravské komunikace zhruba v šest hodin ráno uzavřou sjezdovou jihozápadní rampu a začnou s opravou jejího povrchu. Z mimoúrovňového okružního křížení ulic Místecká a Mariánskohorská se bude tedy dát sjet pouze do tří směrů.

» více novinek

 

mapa webu