Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

  • Jste zde:
  • Úvod  »  
  • O společnosti  »  
  • Archiv novinek  »  
  • Svinovské mosty v Ostravě dostaly záložní zdroj elektřiny. Chrání proti výpadkům proudu, které trápily cestující

Svinovské mosty v Ostravě dostaly záložní zdroj elektřiny. Chrání proti výpadkům proudu, které trápily cestující

28.01.2022

OSTRAVA, 27. 1. 2022 – Nový dieselový agregát o výkonu 275 kVA (kilovolt-ampér) začal pomáhat cestujícím na ostravských Svinovských mostech, jednom z největších  dopravně přestupních uzlů v České republice. Agregát v hodnotě bezmála dvou milionů korun instalovaly Ostravské komunikace, a. s., které přestupní centrum vlakové, autobusové a tramvajové dopravy v krajském městě spravují. „Pomůže především cestujícím. V době výpadků nebo poruch nahradí klasické dodávky elektřiny a udrží v chodu jak eskalátory tak výtahy,“ uvedl ředitel Ostravských komunikací Daniel Lyčka.

Oddechnou si i zaměstnanci ostravského podniku. Každý výpadek pohyblivých zařízení Svinovských mostů pro ně totiž znamenal starosti navíc a často i namáhavé nošení kočárků po schodech a  složitou náhradní přepravu imobilních občanů.

Nový dieselový agregát není žádný drobeček. Váží skoro tři tuny, dlouhý je přes tři a půl metru, vysoký přes dva metry a jeho hloubka přesahuje 1,5 metru. Je umístěný pod tzv. jižní věží Svinovských mostů. Za sebou má už zkušební provoz i zapojení do provozu běžného. „Zatím jsme nemuseli řešit výpadek proudu, ale optimalizovali jsme si odběr elektřiny,“  vysvětlil Hynek Hurník, vedoucí správy budov Ostravských komunikací.

Přestupní uzel Svinovské mosty dostala firma od města Ostravy na starost v roce 2018. Od té doby mosty postupně modernizuje. Vybudovala dohledové pracoviště pro obsluhu, kde je možné sledovat provoz a být v přímém spojení s městskou policií, což pomáhá chránit významnou ostravskou přestupní oblast například proti vandalismu.

Největší část modernizace byla zaměřena na eskalátory, kterých je 12. Všechny byly vybaveny automatikou pro provoz podle zatížení a monitorováním pro kontrolu chodu. Výtahy (ty jsou čtyři) pro změnu dostaly chladicí ventilátory do výtahových věží. Mosty jsou navíc zabezpečeny speciálními sítěmi proti holubům ničícím elektroniku eskalátorů i výtahů. Postupně Ostravské komunikace také zrekonstruují celé osvětlení Svinovských mostů.

« zpět

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook

www

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

21.04.2022

V pátek a sobotu neprojedou řidiči ulicí Nad Porubkou v Ostravě

/ 21.04.2022 /

OSTRAVA, 20. 4. 2022 – Od páteční (22. 4.*) 17. hodiny odpolední až do soboty (23. 4.*) do 20. hodiny bude uzavřena část ulice Nad Porubkou x ul. Francouzská v Ostravě – Porubě. Pracovníci Ostravských komunikací tam budou opravovat povrch vozovky.

11.04.2022

Ostrava se zbavuje sodíkových svítidel, aby ušetřila za elektřinu

/ 11.04.2022 /

OSTRAVA, 11. 4. 2022 – Čtvrtina všech míst veřejného osvětlení v Ostravě už je vybavena LED svítidly. Další budou následovat. Ostravské komunikace, které mají na starosti provoz veřejného osvětlení v krajském městě, plánují postupně vyměnit zhruba šest tisíc sodíkových svítidel. S náhradou starého osvětlení novým se navíc počítá všude tam, kde jsou plánovány investiční akce města nebo městských obvodů. Důvodem je fakt, že LED svítidla jsou úspornější a mají vesměs vestavěné autonomní utlumení světelného toku v noční době, a to až na 50 procent. „Díky tomu můžeme mít ve městě osvětlení s menší spotřebou energie, což je zejména v této chvíli velmi důležité,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Miroslav Svozil, pod kterého spadají Ostravské komunikace a tedy i veřejné osvětlení.

» více novinek

 

mapa webu