Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Technická závada krátkodobě vyřadila semafory na Vodárně

19.01.2018

Dvakrát v průběhu pátku 19. ledna museli technici Ostravských komunikací vyrazit k urgentní opravě světelné signalizace křižovatky u Vodárny. Semafory vždy byly opět uvedeny do provozu po necelých čtyřiceti minutách.

První krátkodobé odstavení semaforů způsobila v pátek ráno porucha na technickém zařízení, díky němuž mohou tramvaje křižovatkou projíždět přednostně.

Podruhé technici vyrazili ke křižovatce na Vodárně v pátek v podvečer po setmění. Křižovatka je totiž standardně nastavena tak, že když se setmí, světelná signalizace se tlumí, aby neoslňovala řidiče v křižovatce s ohledem na jejich bezpečnost. Bylo tak nezbytné opět nastavit tlumení světel semaforů. Po čtyřiceti minutách byla frekventovaná křižovatka plně zprovozněna.

Autor: Jiří Maléř

« zpět

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook 

Silniční dispečink       
a poruchy VO:             596 622 922

Dispečink parkování:  595 621 700

Recepce:                     595 621 444

Dopravní zpravodajství
Novinky

25.04.2025

Ostravské komunikace gruntují i po Velikonocích, zatím odvezly přes 700 tun smetené špíny

/ 25.04.2025 /

OSTRAVA, 25. 4. 2025  - V plném proudu je čistění ulic a silnic v Ostravě. Všude tam, kde se o čištění starají Ostravské komunikace, probíhá nejen úklid po zimě, ale i další očista. „Do této chvíle jsme posbírali přes 700 tun takzvaných smetků, tedy všeho, co po zimním posypu a dopravě zůstává na cestách,“ uvedl ředitel Ostravských komunikací Michal Hrubý s tím, že úklid zdaleka nekončí a zahrnuje i tzv. nadlimitní čištění směřující proti prašnosti v krajském městě.

03.02.2025

U Domu kultury Poklad vznikl nový parkovací dům

/ 03.02.2025 /

Výstavba obou parkovacích domů probíhala s citlivou návazností na předcházející rekonstrukci Domu kultury Poklad. Ten je totiž nemovitou kulturní památkou a zároveň jedinečnou ukázkou architektury 50. let 20. století, včetně dochovaných původních prvků. Od počátku tak bylo zřejmé, že parkovací objekty musí tuto skutečnost odrážet a jejich vzhled nesmí působit rušivým dojmem.

» více novinek

 

mapa webu