Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Třebovická ulice v Ostravě se bude opravovat, dojde na uzavírku i odklon MH

09.06.2023

OSTRAVA, 8. 6. 2023 – Od 12. do 30. června uzavřou opravy část Třebovické ulice v Ostravě – Třebovicích. „V úseku křížení Třebovické ulice s ulicí Na Valech až po křižovatku s Gudrichovou je nutné rekonstruovat povrch komunikace. Proto budeme muset navést řidiče na objížďku po ulicích Na Valech, Gudrichova a V Mešníku,“ říká výrobní náměstek společnosti Ostravské komunikace Petr Uhlíř.

Objízdné trasy se dotknou i organizace městské hromadné dopravy. Konkrétně půjde o změny v provozu autobusových linek č. 35, 39 a 51. Ve směru Svinov ze zastávky Čistírny pojedou autobusy dále po ulici Martinovská a Opavská. Zastávku Na Valech směr Svinov budou vozidla MHD dočasně míjet. Zastávka Třebovice bude nahrazena provizorní zastávkou na Martinovské ulici a zastávku Třebovická nahradí provizorní stanoviště na ulici Opavská.

Během zhruba 14 dní Ostravské komunikace odfrézují živice, ve spolupráci s Ostravskými vodárnami a kanalizacemi vymění tzv. konstrukční vrstvy u vodovodních ventilů, opraví kostky a obruby a následně doupraví okolí uličních vpustí a ventilů a celý úsek místní komunikace pokryjí novým povrchem.

„Objízdné trasy pro individuální motoristy povedou, zjednodušeně řečeno, ulicemi Martinovská, Opavská, Na Valech a Gudrichova. Všude bude samozřejmě umístěno dočasné značení,“ doplnil náměstek Uhlíř s tím, že pokud jí bude přát počasí, bude firma usilovat o rychlejší zprůjezdnění Třebovické ulice.

« zpět

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook 

Silniční dispečink       
a poruchy VO:             596 622 922

Dispečink parkování:  595 621 700

Recepce:                     595 621 444

Dopravní zpravodajství
Novinky

25.04.2025

Ostravské komunikace gruntují i po Velikonocích, zatím odvezly přes 700 tun smetené špíny

/ 25.04.2025 /

OSTRAVA, 25. 4. 2025  - V plném proudu je čistění ulic a silnic v Ostravě. Všude tam, kde se o čištění starají Ostravské komunikace, probíhá nejen úklid po zimě, ale i další očista. „Do této chvíle jsme posbírali přes 700 tun takzvaných smetků, tedy všeho, co po zimním posypu a dopravě zůstává na cestách,“ uvedl ředitel Ostravských komunikací Michal Hrubý s tím, že úklid zdaleka nekončí a zahrnuje i tzv. nadlimitní čištění směřující proti prašnosti v krajském městě.

03.02.2025

U Domu kultury Poklad vznikl nový parkovací dům

/ 03.02.2025 /

Výstavba obou parkovacích domů probíhala s citlivou návazností na předcházející rekonstrukci Domu kultury Poklad. Ten je totiž nemovitou kulturní památkou a zároveň jedinečnou ukázkou architektury 50. let 20. století, včetně dochovaných původních prvků. Od počátku tak bylo zřejmé, že parkovací objekty musí tuto skutečnost odrážet a jejich vzhled nesmí působit rušivým dojmem.

» více novinek

 

mapa webu