Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Začala oprava ulic Mongolská a Sjízdná v Ostravě-Porubě

18.03.2021

TISKOVÁ ZPRÁVA

Začala velká oprava ulic Mongolská a Sjízdná v Ostravě-Porubě

OSTRAVA, 15. 3. 2021 – V ostravském obvodu Poruba dnes začala rozsáhlá oprava povrchu vozovek. Práce za zhruba 13 milionů korun z rozpočtu statutárního města na dobu tří měsíců omezí provoz na ulici Mongolská a v navazující části ulice Sjízdná, u nákupního centra Lidl. Důvodem je nutná rekonstrukce povrchu vozovky, včetně zálivů zastávek MHD. Ostravské komunikace a. s., které se starají o silnice na území Ostravy, budou během opravy frézovat vozovku a sanovat její podklad.

Práce jsou rozděleny do čtyř etap. Zpočátku bude ještě opravovaný úsek místních komunikací průjezdný, ale je nutné počítat s postupným frézováním vozovky, omezením rychlosti a svedením dopravy do vyznačeného jízdního pruhu. Chodci budou mít k dispozici provizorní chodník.

U zastávky MHD Řecká, která se měla posouvat k Opavské, došlo k jiné změně umístění. „Po zhodnocení situace přímo v místě stavby se rozhodlo, že zastávka bude posunuta proti normálu zhruba o 60 metrů směrem k ulici Sabinova,“ doplnil aktuální informace vedoucí oddělení údržby silnic Ostravských komunikací Tomáš Svoboda. Příjezd ke Kauflandu zůstává po stávající trase, ale Ostravské komunikace doporučují jezdit oklikou, tedy po Francouzské a dále pak po Polské ulici.

Zásadnější změny a omezení začnou pro individuální motoristy platit od 12. dubna. Autobusy MHD bude nutné vést po objízdných trasách od 10. května. „Prosíme občany, aby sledovali dopravní zpravodajství na webu města Ostravy, na webových stránkách městských obvodů Svinov a Poruba a také informace Dopravního podniku Ostrava,“ upozornil výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.

Ostravské komunikace také informují správce pozemků, kterých se akce dotkne, a rovněž správy sousedících domů. Příjezd k Lidlu a sousedícímu autosalonu a servisu bude po celou dobu nezbytné opravy frekventovaných komunikací v Ostravě - Porubě zajištěn a vyznačen dočasným dopravním značením. 

Všechny práce a tedy i omezení by měly skončit půlnocí 13. června. 

 

Kontakt pro média: Eva Kijonková, mediální zastoupení Ostravských komunikací a.s.,

tel. 721 857 097, e-mail: eva.kijonkova@ek-media.com, eva.kijonkova@seznam.cz

 

Autor: Jan Himlar

« zpět

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook

www

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

02.06.2022

Začíná oprava Cingrovy v Ostravě, na Frýdek-Místek povedou objížďky

/ 02.06.2022 /

OSTRAVA, 2. 6. 2022 – Od soboty začínají Ostravské komunikace opravovat Cingrovu ulici nedaleko centra Ostravy.  Úplně ji uzavřou ve směru do Frýdku – Místku. V opačném směru, tedy na centrum Ostravy, zůstává́ komunikace průjezdná. Jezdit se ale bude jen po její jedné polovině.

26.05.2022

Od pondělí 30. 5. se uzavře sjezd z kruhového objezdu v Přívoze na Porubu

/ 26.05.2022 /

Od pondělí 30. 5. se uzavře sjezd z kruhového objezdu v Přívoze na Porubu    OSTRAVA, 26. 5. 2022 – Od pondělního rána (30. 5.) nebudou mít řidiči možnost sjíždět z kruhového objezdu v Ostravě – Přívoze nedaleko nákladového nádraží na směr Poruba, Příbor. Ostravské komunikace zhruba v šest hodin ráno uzavřou sjezdovou jihozápadní rampu a začnou s opravou jejího povrchu. Z mimoúrovňového okružního křížení ulic Místecká a Mariánskohorská se bude tedy dát sjet pouze do tří směrů.

» více novinek

 

mapa webu