Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Začala oprava ulic Mongolská a Sjízdná v Ostravě-Porubě

18.03.2021

TISKOVÁ ZPRÁVA

Začala velká oprava ulic Mongolská a Sjízdná v Ostravě-Porubě

OSTRAVA, 15. 3. 2021 – V ostravském obvodu Poruba dnes začala rozsáhlá oprava povrchu vozovek. Práce za zhruba 13 milionů korun z rozpočtu statutárního města na dobu tří měsíců omezí provoz na ulici Mongolská a v navazující části ulice Sjízdná, u nákupního centra Lidl. Důvodem je nutná rekonstrukce povrchu vozovky, včetně zálivů zastávek MHD. Ostravské komunikace a. s., které se starají o silnice na území Ostravy, budou během opravy frézovat vozovku a sanovat její podklad.

Práce jsou rozděleny do čtyř etap. Zpočátku bude ještě opravovaný úsek místních komunikací průjezdný, ale je nutné počítat s postupným frézováním vozovky, omezením rychlosti a svedením dopravy do vyznačeného jízdního pruhu. Chodci budou mít k dispozici provizorní chodník.

U zastávky MHD Řecká, která se měla posouvat k Opavské, došlo k jiné změně umístění. „Po zhodnocení situace přímo v místě stavby se rozhodlo, že zastávka bude posunuta proti normálu zhruba o 60 metrů směrem k ulici Sabinova,“ doplnil aktuální informace vedoucí oddělení údržby silnic Ostravských komunikací Tomáš Svoboda. Příjezd ke Kauflandu zůstává po stávající trase, ale Ostravské komunikace doporučují jezdit oklikou, tedy po Francouzské a dále pak po Polské ulici.

Zásadnější změny a omezení začnou pro individuální motoristy platit od 12. dubna. Autobusy MHD bude nutné vést po objízdných trasách od 10. května. „Prosíme občany, aby sledovali dopravní zpravodajství na webu města Ostravy, na webových stránkách městských obvodů Svinov a Poruba a také informace Dopravního podniku Ostrava,“ upozornil výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.

Ostravské komunikace také informují správce pozemků, kterých se akce dotkne, a rovněž správy sousedících domů. Příjezd k Lidlu a sousedícímu autosalonu a servisu bude po celou dobu nezbytné opravy frekventovaných komunikací v Ostravě - Porubě zajištěn a vyznačen dočasným dopravním značením. 

Všechny práce a tedy i omezení by měly skončit půlnocí 13. června. 

 

Kontakt pro média: Eva Kijonková, mediální zastoupení Ostravských komunikací a.s.,

tel. 721 857 097, e-mail: eva.kijonkova@ek-media.com, eva.kijonkova@seznam.cz

 

Autor: Jan Himlar

« zpět

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook

www

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

21.04.2022

V pátek a sobotu neprojedou řidiči ulicí Nad Porubkou v Ostravě

/ 21.04.2022 /

OSTRAVA, 20. 4. 2022 – Od páteční (22. 4.*) 17. hodiny odpolední až do soboty (23. 4.*) do 20. hodiny bude uzavřena část ulice Nad Porubkou x ul. Francouzská v Ostravě – Porubě. Pracovníci Ostravských komunikací tam budou opravovat povrch vozovky.

11.04.2022

Ostrava se zbavuje sodíkových svítidel, aby ušetřila za elektřinu

/ 11.04.2022 /

OSTRAVA, 11. 4. 2022 – Čtvrtina všech míst veřejného osvětlení v Ostravě už je vybavena LED svítidly. Další budou následovat. Ostravské komunikace, které mají na starosti provoz veřejného osvětlení v krajském městě, plánují postupně vyměnit zhruba šest tisíc sodíkových svítidel. S náhradou starého osvětlení novým se navíc počítá všude tam, kde jsou plánovány investiční akce města nebo městských obvodů. Důvodem je fakt, že LED svítidla jsou úspornější a mají vesměs vestavěné autonomní utlumení světelného toku v noční době, a to až na 50 procent. „Díky tomu můžeme mít ve městě osvětlení s menší spotřebou energie, což je zejména v této chvíli velmi důležité,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Miroslav Svozil, pod kterého spadají Ostravské komunikace a tedy i veřejné osvětlení.

» více novinek

 

mapa webu