„Dopravní soutěže mladých cyklistů“ je celorepubliková soutěž pro žáky základních škol ve věku 10 – 16 let, která má prověřit získané vědomosti v rámci dopravní výuky.
V Ostravě se koná několik okrskových kol a kolo městské, které přímo organizuje Aktiv BESIP. Zvlášť se pak konají kola základních škol pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Městského kola, které se tradičně koná na dětském dopravním hřišti ZŠ A MŠ Alberta Kučery v Ostravě – Hrabůvce, se pak zúčastňují ty družstva, která se úspěšně nominovala v okrskových kolech.
městské kolo se skládá z následujících soutěžních disciplín:
Členové družstev, která se umístí v každé věkové kategorii na 1. až 3. místě, obdrží věcnou odměnu a medaile, družstvo obdrží pohár. Členové ostatních družstev včetně doprovodu obdrží
drobné motivační a výchovné předměty.
Rok 2021 soutěž z důvodů šíření nemoci COVID-19 proběhla v provizorním formátu
Rok 2020 soutěž byla z důvodů šíření nemoci COVID-19 zrušena
02.06.2022
/ 02.06.2022 /
OSTRAVA, 2. 6. 2022 – Od soboty začínají Ostravské komunikace opravovat Cingrovu ulici nedaleko centra Ostravy. Úplně ji uzavřou ve směru do Frýdku – Místku. V opačném směru, tedy na centrum Ostravy, zůstává́ komunikace průjezdná. Jezdit se ale bude jen po její jedné polovině.
26.05.2022
/ 26.05.2022 /
Od pondělí 30. 5. se uzavře sjezd z kruhového objezdu v Přívoze na Porubu OSTRAVA, 26. 5. 2022 – Od pondělního rána (30. 5.) nebudou mít řidiči možnost sjíždět z kruhového objezdu v Ostravě – Přívoze nedaleko nákladového nádraží na směr Poruba, Příbor. Ostravské komunikace zhruba v šest hodin ráno uzavřou sjezdovou jihozápadní rampu a začnou s opravou jejího povrchu. Z mimoúrovňového okružního křížení ulic Místecká a Mariánskohorská se bude tedy dát sjet pouze do tří směrů.