Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Letní fotografická soutěž

Aktiv BESIP vyhlašuje každoročně na červenec a srpen letní soutěže s dopravní tématikou. Např. v roce 2020 proběhla Letní fotografická soutěž s názvem „Po Ostravě s úsměvem“. Soutěžní fotografie měly zobrazovat jakoukoliv úsměvnou situaci chování cyklistů, chodců a řidičů, nebo jinou situaci v silničním provozu a to za dodržení zákona č. 361/2000 sb., o silničním provozu nebo vyhlášky č. 294/2015 Sb. V roce 2019 pak proběhla internetová prázdninová soutěž spočívající v plnění úkolů, které byly v devíti soutěžních kolech každé pondělí v měsíci červenci a srpnu vyvěšovány na facebookovém profilu @Aktiv.BESIP.Ostrava. Obdobně jako v jiných soutěžích pořádaných Aktivem BESIP bývají jednotliví výherci obdarování věcnými cenami.

 

2020 „Po Ostravě s úsměvem“

 

„PO OSTRAVĚ S ÚSMĚVEM“

Aktiv BESIP, pracovní skupina odboru dopravy MMO, po roční přestávce vyhlašuje na červenec a srpen letní fotografickou soutěž. Letošní téma se ukrývá za titulem s názvem Po Ostravě s úsměvem“.

Aktiv BESIP chce pomocí fotografií připomenout, že i když se každoročně v médiích, novinách a internetu neustále probírá nehodovost, či nedodržení pravidel silničního provozu na pozemních komunikacích, najdou se i takové chvíle, kdy je třeba na chvíli hodit starosti a negativní informace za hlavu a pousmát se.

Soutěžní fotografie by proto měly zobrazovat jakoukoliv úsměvnou situaci chování cyklistů, chodců a řidičů, nebo jinou situaci v silničním provozu a to za dodržení zákona č. 361/2000 sb., o silničním provozu nebo vyhlášky č. 294/2015 Sb., kterou se provádějí pravidla na pozemních komunikacích. Zachycená situace může být reálná či při dodržení pravidel bezpečnosti v silničním provozu i uměle vytvořená (hraná).

Soutěžní fotografie budou po ukončení sběru fotografií zveřejněny na facebookovém profilu Aktivu BESIP a nejlepší z nich následně vyhodnoceny. Autoři 3 nejlepších fotografií budou odměněni hodnotnými cenami jako sportovní kamera, kompaktní fotoaparát a kamera do auta. 

Soutěž o hodnotné ceny je vypsána pro obyvatele ORP Ostrava s rokem narození před rokem 2004. Úplná pravidla letní fotografické soutěže pak zájemci najdou na webu www.okas.cz. Termín konání soutěže je stanoven na 1. 7. 2020 až 31. 8. 2020

Organizátor soutěže:  Aktiv BESIP, pracovní skupina odboru dopravy MMO

úplná pravidla soutěže 

 

vítězné fotografie:

       

 

2019 „Prázdninová soutěž“

úplná pravidla soutěže

 
Letní prázdniny jsou ideální dobou pro vyjížďky na jízdním kole. Radost z ukončené školy či dovolené by však neměla zastínit stále platící potřebu věnovat plnou pozornost silničnímu provozu a bezpečnosti jízdy jak na silnici, tak na stezce nebo ve volném terénu. Pro cyklisty ale i ostatní účastníky silničního provozu, kteří se s cyklisty na svých cestách potkávají, Aktiv BESIP, pracovní skupina při odboru dopravy MMO, kterou vede společnost Ostravské komunikace, a.s., pravidelně vyhlašuje fotografickou soutěž o hodnotné odměny. Soutěž zpravidla probíhá od 15. června do 15. září.

Cílem soutěže je ukázat krásu a zajímavosti nejen Ostravy ale i okolních správně přičleněných obcí, tedy obcí, pro které je Ostrava obcí s rozšířenou působností. Soutěžící mohou fotit, jak přírodní a lidské počiny, tak pozitivní či negativní situace a absurdity, s kterými se účastníci silničního provozu ve vztahu k cyklistické dopravě mohou setkat. Fantazii se meze nekladou a tak fotografovanou scénu lze při dodržení pravidel bezpečnosti v silničním provozu i uměle vytvořit. Úplné znění pravidel soutěže včetně technických požadavků najdou zájemci na stránkách odboru dopravy na www.ostrava.cz a na facebookovém profilu Aktiv BESIP Ostrava.

Pět nejlepších fotografií každý rok vybírá tříčlenná porota, která hodnotí nejen technický a umělecký dojem fotografie ale i obsah a nápaditost zobrazené situace. Vybraní soutěžící v minulosti obdrželi např. sportovní kameru nebo tablet.  Soutěžící na prvních třech místech také obdrželi roční elektronické předplatné časopisu FotoVideo, který je mediálním partnerem soutěže. Cenu si také odnáší autor fotografie, kterou vybírá veřejnost na facebookových stránkách Aktivu BESIP, kde jsou fotografie postupně během soutěže zveřejňovány. Ceny soutěžícím jsou předávány obvykle v září v rámci Evropského týdne mobility.


 

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

 

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

03.05.2021

Dopravně znalostní soutěž 2021 - odpovědi

/ 03.05.2021 /

Suutěž byla ukončena - odpovědi na soutěžní otázky

21.04.2021

Cestující MHD čeká dočasné mezení pohybu po Svinovských mostech

/ 21.04.2021 /

Cestující MHD čeká dočasné mezení pohybu po Svinovských mostech

Autor: Ivan Pekař

» více novinek

 

mapa webu