Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Letní fotografická soutěž

Aktiv BESIP vyhlašuje každoročně na červenec a srpen letní soutěže s dopravní tématikou. Např. v roce 2020 proběhla Letní fotografická soutěž s názvem „Po Ostravě s úsměvem“. Soutěžní fotografie měly zobrazovat jakoukoliv úsměvnou situaci chování cyklistů, chodců a řidičů, nebo jinou situaci v silničním provozu a to za dodržení zákona č. 361/2000 sb., o silničním provozu nebo vyhlášky č. 294/2015 Sb. V roce 2019 pak proběhla internetová prázdninová soutěž spočívající v plnění úkolů, které byly v devíti soutěžních kolech každé pondělí v měsíci červenci a srpnu vyvěšovány na facebookovém profilu @Aktiv.BESIP.Ostrava. Obdobně jako v jiných soutěžích pořádaných Aktivem BESIP bývají jednotliví výherci obdarování věcnými cenami.

 

 

2024 „DĚTI A DOPRAVA“

 

Úplná pravidla LETNÍ FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE 2024

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2023 „BEZPEČNĚ V CÍLI“

 

Úplná pravidla LETNÍ FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE 2023

 

 

 

 

2022 „VŠICHNI HEZKY NA CYKLOSTEZKY“

Letní prázdniny jsou za rohem a s nimi také Letní fotografická soutěž 2022. Téma letošní soutěže, kterou Aktiv BESIP (pracovní skupina při odboru dopravy MMO, vedená společností Ostravské komunikace, a.s.) každoročně vyhlašuje zní „Všichni hezky na cyklostezky“ aneb hledáme nejkrásnější zákoutí ostravských cyklostezek“.

 

Máte rádi jízdu na kole v přírodě a využíváte k tomu ostravské cyklostezky? Máme jich tady víc než dost. Ostrava není jen průmyslové město a většina z nás ani netuší, jak krásná zákoutí se u nás v Ostravě skrývají. Mnohé cyklostezky vedou kolem rybníků, řek, ohrad se zvířaty, altánků, přes lesy apod. Zapomněli jsme na něco? Teď je řada na Vás! Nafoťte nám vaše oblíbené místo na cyklostezce a nezapomeňte uvést, kde se místo nachází. Z fotografie nemusí být na první pohled zřejmé, že fotografovaná situace je focena na území Ostravy nebo na území správně přičleněných obcí. Fotografii lze ale např. doložit GPS souřadnicí připojenou k fotografii nebo přesným popisem místa.

 

Soutěže se mohou zúčastnit pouze fyzické osoby s trvalým pobytem na území statutárního města Ostrava nebo v obci ve správním obvodu Ostravy a zároveň narozené před rokem 2007. Tři nejlepší fotografie vybere vícečlenná porota, která hodnotí nejen technický a umělecký dojem fotografie ale i obsah a nápaditost zobrazené situace.

 

Výherci se mohou těšit na hodnotné ceny:

 

1. místo - Outdoorová kamera GoPro v ceně cca 10 000 Kč

2. místo - Mobilní telefon v ceně cca 6 500 Kč

3. místo - Kamera do auta v ceně cca 3 500 Kč.

 

Termín pro zasílání fotografií je od 1. července do 31. srpna 2022

 

Úplná pravidla LETNÍ FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE 2022

 

 

2021 „Vidět a být viděn“

Tak jako každý rok vyhlásil na prázdniny Aktiv BESIP, pracovní skupina při odboru dopravy Magistrátu města Ostravy, tradiční letní fotografickou soutěž. Letošní podtitul soutěže zní „Vidět a být viděn“. 

Vidět a být viděn“ je základní pravidlo bezpečnosti na silnicích a za snížené viditelnosti platí dvojnásob. Naše viditelnost pak zásadně ovlivňuje, zda se nám ostatní řidiči vyhnou, nebo dojde k vážné dopravní nehodě. Statisticky se mezi nejčastější oběti stávají cyklisté nebo chodci.  Viditelnost lze ale zvýšit např. vhodnou barvou oblečení a doplňky z fluorescenčních a reflexních materiálů, které zvyšují světelný kontrast vůči pozadí a prodlužují tak vzdálenost, na jakou může řidič chodce nebo cyklistu zaznamenat. U chodců je důležitá především spodní část těla, tj. barva kalhot a bot a např. kočárku, který tlačíme před sebou, a je tak vidět jako první. U jízdního kola je pak potřeba mít vždy odrazku přední, zadní, boční a na pedálech. Za snížené viditelnosti ještě navíc přední a zadní osvětlení.

Úkolem soutěžících je tedy poslat soutěžní fotografii, která musí obsahovat užití reflexních materiálů, a to ve dne nebo v noci, při chůzi, běhu, jízdě na koloběžce, kole nebo jiném sportovním zařízení apod. Zachycená fotografie může být reálná či při dodržení pravidel bezpečnosti
v silničním provozu i uměle vytvořená (hraná). Soutěže se mohou zúčastnit pouze osoby s trvalým pobytem ve statutárním městě Ostrava nebo v obci ve správním obvodu Ostravy a zároveň narozené před rokem 2006. Autoři tří nejlepších fotografií, které vybere tříčlenná porota, se mohou těšit na hodnotné ceny jako outdoorová kamera, mobilní telefon nebo kamera do auta.

Soutěž je vyhlášena od 1. července do 31. srpna 2021.

Úplná pravidla letní fotografické soutěže 2021

vítězné fotografie:

 

2020 „Po Ostravě s úsměvem“

 

„PO OSTRAVĚ S ÚSMĚVEM“

Aktiv BESIP, pracovní skupina odboru dopravy MMO, po roční přestávce vyhlašuje na červenec a srpen letní fotografickou soutěž. Letošní téma se ukrývá za titulem s názvem Po Ostravě s úsměvem“.

Aktiv BESIP chce pomocí fotografií připomenout, že i když se každoročně v médiích, novinách a internetu neustále probírá nehodovost, či nedodržení pravidel silničního provozu na pozemních komunikacích, najdou se i takové chvíle, kdy je třeba na chvíli hodit starosti a negativní informace za hlavu a pousmát se.

Soutěžní fotografie by proto měly zobrazovat jakoukoliv úsměvnou situaci chování cyklistů, chodců a řidičů, nebo jinou situaci v silničním provozu a to za dodržení zákona č. 361/2000 sb., o silničním provozu nebo vyhlášky č. 294/2015 Sb., kterou se provádějí pravidla na pozemních komunikacích. Zachycená situace může být reálná či při dodržení pravidel bezpečnosti v silničním provozu i uměle vytvořená (hraná).

Soutěžní fotografie budou po ukončení sběru fotografií zveřejněny na facebookovém profilu Aktivu BESIP a nejlepší z nich následně vyhodnoceny. Autoři 3 nejlepších fotografií budou odměněni hodnotnými cenami jako sportovní kamera, kompaktní fotoaparát a kamera do auta. 

Soutěž o hodnotné ceny je vypsána pro obyvatele ORP Ostrava s rokem narození před rokem 2004. Úplná pravidla letní fotografické soutěže pak zájemci najdou na webu www.okas.cz. Termín konání soutěže je stanoven na 1. 7. 2020 až 31. 8. 2020

Organizátor soutěže:  Aktiv BESIP, pracovní skupina odboru dopravy MMO

úplná pravidla soutěže 

 

vítězné fotografie:

       

 

2019 „Prázdninová soutěž“

úplná pravidla soutěže

 
Letní prázdniny jsou ideální dobou pro vyjížďky na jízdním kole. Radost z ukončené školy či dovolené by však neměla zastínit stále platící potřebu věnovat plnou pozornost silničnímu provozu a bezpečnosti jízdy jak na silnici, tak na stezce nebo ve volném terénu. Pro cyklisty ale i ostatní účastníky silničního provozu, kteří se s cyklisty na svých cestách potkávají, Aktiv BESIP, pracovní skupina při odboru dopravy MMO, kterou vede společnost Ostravské komunikace, a.s., pravidelně vyhlašuje fotografickou soutěž o hodnotné odměny. Soutěž zpravidla probíhá od 15. června do 15. září.

Cílem soutěže je ukázat krásu a zajímavosti nejen Ostravy ale i okolních správně přičleněných obcí, tedy obcí, pro které je Ostrava obcí s rozšířenou působností. Soutěžící mohou fotit, jak přírodní a lidské počiny, tak pozitivní či negativní situace a absurdity, s kterými se účastníci silničního provozu ve vztahu k cyklistické dopravě mohou setkat. Fantazii se meze nekladou a tak fotografovanou scénu lze při dodržení pravidel bezpečnosti v silničním provozu i uměle vytvořit. Úplné znění pravidel soutěže včetně technických požadavků najdou zájemci na stránkách odboru dopravy na www.ostrava.cz a na facebookovém profilu Aktiv BESIP Ostrava.

Pět nejlepších fotografií každý rok vybírá tříčlenná porota, která hodnotí nejen technický a umělecký dojem fotografie ale i obsah a nápaditost zobrazené situace. Vybraní soutěžící v minulosti obdrželi např. sportovní kameru nebo tablet.  Soutěžící na prvních třech místech také obdrželi roční elektronické předplatné časopisu FotoVideo, který je mediálním partnerem soutěže. Cenu si také odnáší autor fotografie, kterou vybírá veřejnost na facebookových stránkách Aktivu BESIP, kde jsou fotografie postupně během soutěže zveřejňovány. Ceny soutěžícím jsou předávány obvykle v září v rámci Evropského týdne mobility.


 

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook

www

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

10.07.2024

V Bělském lese byla dokončena obnova lesních cest

/ 10.07.2024 /

V oblíbeném a hojně sportovci i rodinami navštěvovaném Bělském lese byla dokončena obnova lesních cest, jejichž stav byl před rekonstrukcí neutěšený. Opravený úsek tak zlepší dopravní obslužnost při hospodaření v lese a skýtá i komfortnější prostor pro chodce a cyklisty. Stavební práce provedla společnost Ostravské komunikace, náklady na stavbu činily 8,3 milionu bez DPH. Zpracovatelem projektové dokumentace byla společnost Geoengineering, práce byly realizovány za šest týdnů. Obnovená klíčová lesní dopravní síť v celkové délce 1,71 km propojila obvody Ostrava-Jih a Stará Bělá.

01.07.2024

Nabídka práce - obsluha parkovacího domu

/ 01.07.2024 /

pracovní příležitosti

» více novinek

 

mapa webu