Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Dopravně preventivní materiál

  • Aktiv BESIP využívá ke své činnosti hlavně dopravně preventivní materiál distribuovaný Ministerstvem dopravy ČR.
  • Jedná se ho různé brožury a letáky či drobné předměty (klíčenky, přívěšky, samolepky), které mají retroreflexní úpravu a lze je použít jako příklad vhodných doplňků do silničního provozu nebo jako odměny za různé dopravně preventivní soutěže a testy.
  • Všechen materiál je k dispozici organizacím pracujících s dětmi nebo mládeží, autoškolám či dalším uskupením působících na území správního celku Ostravy.
  • O materiál si stačí požádat na adrese aktiv.besip@okas.cz
  • Ostravské komunikace, a.s., ODI, pro Aktiv BESIP také připravili nebo připravují vlastní materiál. 
 
Pracovní listy pro mateřské školy a první třídy základních škol
V roce 2013 Aktiv BESIP ve spolupráci s vydavatelstvím REPRONIS zajistil výtisk 200 ks druhého upraveného vydání pracovních listů Bezpečně domů i do školy! autorky PhDr. Jarmily Chlopkové ředitelky MŠ Komerční na Slezské Ostravě. ( ke stažení obal, listy)
 

Brožurka pro chodce
V roce 2007 Ostravské komunikace, a.s. ODI pro odbor dopravy MMO vytvořili brožurku o správném chování chodců na přechodech. Tato brožurka si kladla za cíl lépe seznámit chodce s používáním přechodů pro chodce přes komunikaci, ve světelně řízené křižovatce či přes vozovku s tramvajovou tratí. V podobě dvou druhů plakátů formátu A4 byla brožurka vystavena i ve vozidlech Dopravního podniku Ostrava, a.s. 
PF 2011
Začátek existence Aktivu BESIP na facebooku byl doplněn o PFko z reálné situace na ul. 28. října v Ostravě Nové Vsi.
Plakát pro mladé cyklisty
Pro cyklistickou sezónu 2011 Aktiv BESIP připravuje ve spolupráci s pracovištěm poradce odboru dopravy MMO pro cyklistickou dopravu společností DHV  oboustranný leták formátu A4 s tématy správného chování cyklisty v silničním provozu, správném vybavení jízdního kola a důležitými body při účasti na dopravní nehodě.
 

 

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook

www

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

21.04.2022

V pátek a sobotu neprojedou řidiči ulicí Nad Porubkou v Ostravě

/ 21.04.2022 /

OSTRAVA, 20. 4. 2022 – Od páteční (22. 4.*) 17. hodiny odpolední až do soboty (23. 4.*) do 20. hodiny bude uzavřena část ulice Nad Porubkou x ul. Francouzská v Ostravě – Porubě. Pracovníci Ostravských komunikací tam budou opravovat povrch vozovky.

11.04.2022

Ostrava se zbavuje sodíkových svítidel, aby ušetřila za elektřinu

/ 11.04.2022 /

OSTRAVA, 11. 4. 2022 – Čtvrtina všech míst veřejného osvětlení v Ostravě už je vybavena LED svítidly. Další budou následovat. Ostravské komunikace, které mají na starosti provoz veřejného osvětlení v krajském městě, plánují postupně vyměnit zhruba šest tisíc sodíkových svítidel. S náhradou starého osvětlení novým se navíc počítá všude tam, kde jsou plánovány investiční akce města nebo městských obvodů. Důvodem je fakt, že LED svítidla jsou úspornější a mají vesměs vestavěné autonomní utlumení světelného toku v noční době, a to až na 50 procent. „Díky tomu můžeme mít ve městě osvětlení s menší spotřebou energie, což je zejména v této chvíli velmi důležité,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Miroslav Svozil, pod kterého spadají Ostravské komunikace a tedy i veřejné osvětlení.

» více novinek

 

mapa webu