Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Dopravně preventivní materiál

  • Aktiv BESIP využívá ke své činnosti hlavně dopravně preventivní materiál distribuovaný Ministerstvem dopravy ČR.
  • Jedná se ho různé brožury a letáky či drobné předměty (klíčenky, přívěšky, samolepky), které mají retroreflexní úpravu a lze je použít jako příklad vhodných doplňků do silničního provozu nebo jako odměny za různé dopravně preventivní soutěže a testy.
  • Všechen materiál je k dispozici organizacím pracujících s dětmi nebo mládeží, autoškolám či dalším uskupením působících na území správního celku Ostravy.
  • O materiál si stačí požádat na adrese aktiv.besip@okas.cz
  • Ostravské komunikace, a.s., ODI, pro Aktiv BESIP také připravili nebo připravují vlastní materiál. 
 
Pracovní listy pro mateřské školy a první třídy základních škol
V roce 2013 Aktiv BESIP ve spolupráci s vydavatelstvím REPRONIS zajistil výtisk 200 ks druhého upraveného vydání pracovních listů Bezpečně domů i do školy! autorky PhDr. Jarmily Chlopkové ředitelky MŠ Komerční na Slezské Ostravě. ( ke stažení obal, listy)
 

Brožurka pro chodce
V roce 2007 Ostravské komunikace, a.s. ODI pro odbor dopravy MMO vytvořili brožurku o správném chování chodců na přechodech. Tato brožurka si kladla za cíl lépe seznámit chodce s používáním přechodů pro chodce přes komunikaci, ve světelně řízené křižovatce či přes vozovku s tramvajovou tratí. V podobě dvou druhů plakátů formátu A4 byla brožurka vystavena i ve vozidlech Dopravního podniku Ostrava, a.s. 
PF 2011
Začátek existence Aktivu BESIP na facebooku byl doplněn o PFko z reálné situace na ul. 28. října v Ostravě Nové Vsi.
Plakát pro mladé cyklisty
Pro cyklistickou sezónu 2011 Aktiv BESIP připravuje ve spolupráci s pracovištěm poradce odboru dopravy MMO pro cyklistickou dopravu společností DHV  oboustranný leták formátu A4 s tématy správného chování cyklisty v silničním provozu, správném vybavení jízdního kola a důležitými body při účasti na dopravní nehodě.
 

 

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

 

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

18.06.2021

V pátek v poledne skončí oprava důležité ostravské spojnice Průběžná

/ 18.06.2021 /

OSTRAVA, 17. 6. 2021 – Rekonstrukce části Průběžné ulice v Ostravě – Porubě, která komplikovala dopravu mezi Martinovem a obchodním centrem Globus, končí. Ostravské komunikace, které vyměnily nejen povrch, ale i konstrukční vrstvy vozovky, obruby, uliční vpusti a svody dešťové vody, ukončí všechny práce už tento pátek ve 12:00 hod.

01.06.2021

Veřejné osvětlení v Ostravě se mění na chytré a úsporné

/ 01.06.2021 /

Veřejné osvětlení v Ostravě se mění na chytré a úsporné OSTRAVA, 31. 5. 2021 – Veřejné osvětlení v celé Ostravě se bude rozsvěcet a zhasínat podle reálných světelných podmínek, tedy nejen podle ročního období, ale i aktuálního počasí. Společnost Ostravské komunikace, která veřejné osvětlení v krajském městě spravuje, postupně vybaví všechny rozvaděče světel chytrým (smart) systémem Ridevo. Ten zajistí, že se veřejné „lampy“ rozzáří jen tehdy, pokud je to skutečně potřeba. „Na druhou stranu systém garantuje, že osvětlení chodníků a cest zůstane v provozu tak dlouho, dokud není venku opravdu světlo a dobrá viditelnost,“ vysvětlil ředitel Ostravských komunikací Daniel Lyčka.           

» více novinek

 

mapa webu