Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Dopravně preventivní materiál

  • Aktiv BESIP využívá ke své činnosti hlavně dopravně preventivní materiál distribuovaný Ministerstvem dopravy ČR.
  • Jedná se ho různé brožury a letáky či drobné předměty (klíčenky, přívěšky, samolepky), které mají retroreflexní úpravu a lze je použít jako příklad vhodných doplňků do silničního provozu nebo jako odměny za různé dopravně preventivní soutěže a testy.
  • Všechen materiál je k dispozici organizacím pracujících s dětmi nebo mládeží, autoškolám či dalším uskupením působících na území správního celku Ostravy.
  • O materiál si stačí požádat na adrese aktiv.besip@okas.cz
  • Ostravské komunikace, a.s., ODI, pro Aktiv BESIP také připravili nebo připravují vlastní materiál. 
 
Pracovní listy pro mateřské školy a první třídy základních škol
V roce 2013 Aktiv BESIP ve spolupráci s vydavatelstvím REPRONIS zajistil výtisk 200 ks druhého upraveného vydání pracovních listů Bezpečně domů i do školy! autorky PhDr. Jarmily Chlopkové ředitelky MŠ Komerční na Slezské Ostravě. ( ke stažení obal, listy)
 

Brožurka pro chodce
V roce 2007 Ostravské komunikace, a.s. ODI pro odbor dopravy MMO vytvořili brožurku o správném chování chodců na přechodech. Tato brožurka si kladla za cíl lépe seznámit chodce s používáním přechodů pro chodce přes komunikaci, ve světelně řízené křižovatce či přes vozovku s tramvajovou tratí. V podobě dvou druhů plakátů formátu A4 byla brožurka vystavena i ve vozidlech Dopravního podniku Ostrava, a.s. 
PF 2011
Začátek existence Aktivu BESIP na facebooku byl doplněn o PFko z reálné situace na ul. 28. října v Ostravě Nové Vsi.
Plakát pro mladé cyklisty
Pro cyklistickou sezónu 2011 Aktiv BESIP připravuje ve spolupráci s pracovištěm poradce odboru dopravy MMO pro cyklistickou dopravu společností DHV  oboustranný leták formátu A4 s tématy správného chování cyklisty v silničním provozu, správném vybavení jízdního kola a důležitými body při účasti na dopravní nehodě.
 

 

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

Facebook

www

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

05.10.2021

Opava podemílá cestu v Martinově, Ostravské komunikace proto zpevní břeh i cestu

/ 05.10.2021 /

OSTRAVA, 4. 10. 2021 – Svažitý břeh řeky Opavy v Ostravě – Martinově se pomalu ale jistě sesouvá. Na dvou místech na pravé straně toku je narušen hlubokými trhlinami. V délce zhruba 90 metrů pak ohrožuje přilehlou cestu z Třebovic do Děhylova. Ostravské komunikace proto zahájily opravu havarijního stavu nejen vozovky, ale i samotného kamenného opevnění břehu řeky.

23.09.2021

Od soboty se na týden uzavře část Cingrovy ulice ve směru na Frýdek-Místek

/ 23.09.2021 /

OSTRAVA, 22. 9. 2021 – Od sobotní šesté hodiny ráno uzavřou Ostravské komunikace Cingrovu ulici, která vyvádí dopravu z centra Ostravy od křižovatky s ulicí Českobratrská po ulici Senovážnou směrem na Frýdek-Místek. Neprůjezdný bude jízdní pruh směřující z centra. V opačném směru, tedy na centrum, zůstává komunikace průjezdná.

» více novinek

 

mapa webu